Življenjski slog
Igre
25.02.2022 15:24

Deli z drugimi:

Share

Na Kitajskem omejitev časa za igranje videoiger

Na Kitajskem so se nedavno odločili, da bodo zakonsko omejili čas, ki je namenjen za igranje videoiger pri otrocih.
Omejitev velja za vse mlajše od 18. let
Omejitev velja za vse mlajše od 18. let

Kitajska vlada mladoletnikom prepoveduje igranje spletnih iger od ponedeljka do četrtka zaradi strahu, da bi otroci postali z njimi zasvojeni.

Nedavno je državna nacionalna uprava za tisk in publikacije izdala nova pravila, ki mladoletnikom dovoljujejo igranje spletnih iger samo ob petkih, ob vikendih in praznikih. A tudi takrat lahko igrajo le eno uro, od 20. ure do 21. ure.

Nove omejitve veljajo za kitajske državljane, mlajše od 18 let. Poleg tega morajo vsi ponudniki spletnih iger upoštevati ta pravila. Da bi “prepričala” podjetja, je Kitajska že od teh zahtevala, da uvedejo identifikacijske sisteme. V praksi to prisili potrošnike, ki se prijavijo v igro, da najprej zagotovijo številko mobilnega telefona, državno izdano osebno izkaznico ali celo opravijo skeniranje obraza. Vse to pred začetkom igranja.

Že leta 2019 je država omejila čas igranja za mladoletnike na le 1,5 ure ob delavnikih in tri ure ob vikendih. Igranje videoiger med 22. in 8. uro je bilo prepovedano.

V intervjuju za kitajski državni tisk je državna nacionalna uprava za tisk in publikacije označila pravila iz leta 2019 kot pomemben temelj za boj proti odvisnosti od iger med mladoletniki. Vladna agencija pa v zapisu še trdi, da je več staršev zahtevalo še strožje omejitve.

»V zadnjem času je veliko staršev poročalo, da je odvisnost nekaterih najstnikov od spletnih iger resno vplivala na njihovo običajno šolsko življenje ter na fizično in duševno zdravje in povzročila celo vrsto socialnih težav, zaradi česar so številni starši trpeli,« je v intervjuju izjavila nacionalna uprava za tisk in publikacije.

Kljub temu pa že obstajajo načini, kako se tej omejitvi izogniti. Ena izmed teh vključuje nakupovanje videoiger s kitajskega sivega trga, kjer lokalni trgovci prinašajo konzole Xbox in PlayStation, kupljene v tujini. Te konzole so konfigurirane tako, da sledijo hongkonškim, ameriškim ali japonskim zakonom o igrah zato, da bi lahko lastniki na njih igre igrali tako dolgo, kot želijo.

S podobno omejitvijo je poskusila že južnokorejska vlada, a se je kasneje izkazala za neučinkovito, predvsem zato, ker ni veljala za mobilne igre.


Prijavi napako v članku
Vas zanima več iz te teme?
Video igre


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

NEXT LINE d.o.o.

Ob železnici 16, 1000 Ljubljana, Tel: 041 776 822
Next line, specializirane storitve tiska pod eno streho V podjetju Next line iz Ljubljane so se osredotočili na specializirane storitve tiska s termičnimi, sublimacijskimi in ... Več

REDOLJUB d.o.o.

Skladišče: Pot heroja Trtnika 45, 1261 Ljubljana - Dobrunje, Tel: 070 377 577
Se sprašujete, kje lahko na enem mestu dobite pisarniške potrebščine, opremo in potrošni material? Leta 1990 je podjetje Redoljub začelo z vzdrževanjem redu v slovenskih in ... Več
Srebrni partner

VERLAG DASHOFER d.o.o.

Dunajska cesta 21, 1000 Ljubljana, Tel: 01 434 55 90
Založba Verlag Dashöfer je v Sloveniji prisotna že 15 let. V založbi svetujejo podjetjem na njihovi poslovni poti: ponujajo aktualne in preverjene informacije ter kakovostno svetovanje ... Več
Zlati partner

Računalniški muzej

Celovška cesta 111, 1000 Ljubljana,
Že od leta 2004 si jemljemo za svoje osnovno poslanstvo opominjanje na informacijsko dediščino. Kot kulturna ustanova s sedežem v Ljubljani, se posvečamo zbiranju, ohranjanju ... Več