Računalništvo, telefonija
Življenjski slog
25.08.2022 11:02

Deli z drugimi:

Share

Nova številka revije: Kako izobraževanje sledi hitremu razvoju 21. stoletja?

Izobraževalne ustanove sose v zadnjih dveh pandemskih letih spopadale s številnimi nepredstavljivimi izzivi. Povrh vsega pa sose morale na nove družbene razmere prilagoditi v izrednokratkem času.

Izobraževalni sistemi v Sloveniji in po celem svetu so se morali prilagajati sporadičnim zaprtjem, neenakim dostopom do izobraževalne tehnolo­gije in drugih orodij za učenje na daljavo. V ospre­dju je bilo tudi vprašanje fizičnega in čustvenega zdravja učencev in učiteljev. Izzive pa vedno spre­mljajo spremembe, v tem primeru tudi kar nekaj pozitivnih. V zadnjih letih težko razdvojimo teh­nologijo in izobraževanje. Njuno tesno sodelova­nje je pandemija le še poglobila. Včeraj, danes in v prihodnje bo digitalna tehnologija skrbela za minimalne motnje v izobraževanju naslednje ge­neracije študentov, dijakov in osnovnošolcev.

Ko se je začela pandemija COVID-19, so številni pedagogi in učenci po svetu prvič začeli upora­bljati tehnologijo za namene izobraževanja. Hi­bridno učenje se ni pojavilo z adventom pande­mije, je pa v tem času bolj prišlo do izraza, saj so ustanove hitele z reševanjem šolskega leta. Kaj točno sta hibridno učenje in hibridna učilnica, katere prednosti in pomanjkljivosti ima ta hi­bridni model?

Windows skrite funkcije za hitro uporabo računalnika

Windows je privzeto prijazen do uporabnikov, uporabniško izkušnjo pa lahko na zelo enostaven način še dodatno izboljšamo.

Windows ni brez napak, saj ima kar nekaj nesmi­selnih nastavitev in praks, ki niso ravno prijazne do uporabnika. Po drugi strani ima pa tudi polno nastavitev in skritih funkcij, ki lahko znatno olaj­šajo opravljanje vsakdanjih nalog, na primer prija­vo v računalnik, hitro bližnjico do »emojijev«, vklop zgodovine odložišča in podobno. Ne gre za revolucionarne funkcije, ki bodo od glave do pet spremenile sistem Windows. Njihova naloga je, da pohitrijo osnovne naloge in izboljšajo splošno uporabniško izkušnjo.

Windows ima skoraj vse te skrite funkcije one­mogočene in vas niti ne opozori, da so na voljo. Nanje boste naleteli naključno ali pa s pomočjo našega vodiča.

Več vsebine lahko preverite v sveži izdaji revije Računalniške novice, ki je že na voljo v vaši najljubši prodajalni časopisov in revij.

V tokratni številki revije Računalniške novice ne spreglejte tudi:

  • Gmail trik: kako poiskati in izbrisati nepotrebno pošto
  • Se prvotna vizija Cybertrucka ne bo uresničila?
  • LG zasluži več brez pametnih telefonov
  • NTFS, FAT32, exFAT – datotečni sistemi in razlike med njimi

Naročite se na revijo Računalniške novice TUKAJ.


Prijavi napako v članku
Vas zanima več iz te teme?
izobraževanje


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

RSLukan, Matjaž Lukan s.p.

Pri malem kamnu 11, 1000 Ljubljana, Tel: 051 302 160
Delovanje sodobne družbe je pogojeno z brezhibnim delovanjem računalniških in informacijskih sistemov. Predstavljajte si svet brez tehnologije ali še huje, svet brez ustrezne IT ... Več
Zlati partner

SELECTIUM ADRIATICS d.o.o.

Letališka cesta 29c, 1000 Ljubljana, Tel: 01 543 88 88
Podjetje Selectium Adriatics d. o. o., ki v Sloveniji nastopa pod imenom Hewlett Packard Enterprise operated by Selectium, je lokalni zastopnik družbe Hewlett Packard Enterprise (HPE). ... Več

MLACOM d.o.o.

Pot heroja Trtnika, 1261 Ljubljana - Dobrunje, Tel: 01 500 87 75
Tehnologija se nezadržno razvija naprej. Za vogalom je vedno novo odkritje, ki lahko spremeni tako zasebna kot poslovna okolja. Eden največjih izumov je zagotovo računalnik, ki ... Več

Nova Vizija, informacijski inženiring in svetovanje, d.d.

Celjska cesta 9, 3310 Žalec, Tel: 03 71 21 800
Odločitev, v katero informacijsko tehnologijo bi moralo vlagati vaše podjetje in v katere ne, je težka. Po eni strani želite biti tisti, ki je odgovoren za inovacije in rast ... Več