Digitalizacija
28.08.2013 11:38

Deli z drugimi:

Share

Zakaj spletni trgovci izgubijo tudi do 60% posla

Če v spletni trgovini izgubljate potencialna naročila potem izgubljate denar. Opustitev nakupovalne košarice v spletnih trgovinah, je razmeroma pogost pojav, ki pa je za spletne trgovce lahko boleč. Sodeč po raziskavah inštituta Baymard, je stopnja opustitve nakupovalne košarice okoli 67%. Številka je zelo visoka in namiguje na velik izpad potencialnega zaslužka.
Zakaj spletni trgovci izgubijo tudi do 60% posla
Zakaj spletni trgovci izgubijo tudi do 60% posla

Zakaj spletni nakupovalci ne zaključijo nakupa?
Zagotovo obstaja veliko več razlogov za to, kot jih bomo v nadaljevanju našteli, vendar se nam ti zdijo na prvi pogled najbolj očitni:

Nastanek nepričakovanih stroškov.

Če pogosto kupujete preko spleta, se vam je verjetno že zgodilo to, da ste v zaključni fazi nakupa naleteli na dodatne stroške, ki so bili pogojeni z nakupom izdelka in ki na začetku niso bili jasno navedeni. Posledica tega je bila ta, da se vam nakup ni več zdel tako privlačen, kot na začetku.

Neodzivnost spletne trgovine.

Prepričan sem, da v letu 2013 odzivnost spletnega mesta ne bi smela več predstavljati problema. Pa se še vedno dogaja. Lastniki spletnih trgovin, ki iz takšnega ali drugačnega razloga gostijo spletna mesta na slabo delujočih strežnikih, kar jim v končni fazi povzroča neznatno škodo: spletne trgovine delujejo počasno in se tudi sesujejo.

Cene niso navedene v valuti trga na katerem prodajate.

To je zelo pomembno če prodirate na tuje trge, kar je tudi velika prednost spletnega (globalnega) trga. Omogočiti morate možnost prikaza cene v valuti trga na katerem nastopate oz. prodajate. Kupovanje na angleških spletnih trgovinah nam vsakič povzroča preglavice, saj moramo znova in znova pretvarjati cene v evre.

Obstaja nekaj preventivnih ukrepov oziroma splošnih smernic, s pomočjo katerih lahko zajezite predčasni izpad nakupov v vaši spletni trgovini.

Varnost nakupov je eden izmed poglavitnih dejavnikov (če odmislimo uporabnost produkta ali storitve za stranko), ki vpliva na odločitev o nakupu. Podatki, ki jih uporabniki podajamo preko spleta so izredno občutljive narave in če občutek varnega nakupa ni zagotovljen, potem se za nakup ne bomo odločili. Za prenos podatkov morate uporabljati šifrirane kanale, na spletna mesta pa ne pozabite umestiti logotipov, ki so pečat varnih e-transakcij ali varnega spletnega nakupovanja.

Vaša spletna košarica naj bo enostavna za urejati. Nakupovalci imamo radi možnost naknadnega urejanja podatkov in vračanja nazaj na predhodne strani, če se zaradi kakršnegakoli razloga kasneje premislimo in želimo kak podatek spremeniti. Ne nas “zakleniti” na blagajni!

Ponudite več razširjenih plačilnih metod. Včasih nas prav čudi kako nefleksibilni so lahko trgovci pri ponujanju plačilnih možnosti. Mogoče v Sloveniji še ne kupujemo preko spleta tako množično kot v nekaterih drugih državah, bi pa glede na število spletnih trgovin, ki bliskovito narašča tudi pri nas, pričakovali malo več možnosti plačila kot zgolj plačilo ob prevzemu in po predračunu.

Zelo bomo veseli, ko se bodo spletni trgovci odločili, da nakup izdelka ne bo več pogojen z registracijo. Zastopimo, da je registriranemu uporabniku mogoče poslati več dodatnih ponudb in poosebljenih nagovorov, je pa tudi res, da nam registracija vzame nekaj dragocenega časa (ki ga je vedno premalo) in če bi sešteli ves čas, ki smo ga uporabili za registracijo na ta ali tisti portal, bi verjetno prišli do konkretne vsote časa, ki ga uporabimo za registracije. V vsakem primeru, moramo (običajno) ob nakupu vnesti svoje podatke ponovno tako, da za registracijo v spletni trgovini zares ne obstaja tehtni razlog.


Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem SPLETNIK d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri SPLETNIK d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Izdelava spletne prisotnosti, pridobivanje obiska, vzpostavitev odnosa s kupci in merjenje učinkovitosti spletnega ekosistema

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem SPLETNIK d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

DRUŠTVO DUH ČASA

Trubarjeva cesta 72, 1000 Ljubljana, Tel: 06 815 40 63
Računalniki za socialno ogrožene Smo skupina računalniških zanesenjakov, ki le stežka gleda kako cele gore še uporabnih računalnikov in računalniških delov končajo na odpadu. ... Več
Zlati partner

NIKON GmbH – Podporna pisarna Slovenija

Leskoškova 9e, 1000 Ljubljana, Tel: 01 280 08 12
Nikon je vodilno podjetje s področij fotografije, digitalnega zajema ter natančne optike. Njegove izdelke odlikujejo vrhunska kakovost izdelave, napreden dizajn ter odlične zmogljivosti, ... Več

e-asist d.o.o.

Taborska cesta 19, 1230 Domžale, Tel: 040 879 080
Težave s tiskalniki? In to ravno takrat, ko imate največ dela? Z vključitvijo naprav v sistem nadzora, vam podjetje e-asist d.o.o. lahko zagotovi najmanjše število okvar ... Več

RDEČA ORANŽA d.o.o.

Titova cesta 2a, 2000 Maribor, Tel: 051 691 862
Razmišljajte kot vaši kupci Kako prepričati vaše potencialne kupce? Ste poskusili različne marketinške strategije, ki niso obrodile želenih rezultatov? S temi izzivi se zadnjih ... Več