Mobilni telefoni uničujejo medosebne odnose
Ker pametne mobilne telefone zaradi njihove zmogljivosti in večopravilnosti uporabljamo že na vsakem koraku, so se v javnosti že večkrat pojavila namigovanja, da ti vse bolj uničujejo medosebne odnose. To je raziskovalce Poslovne fakultete Univerze v Baylorju spodbudilo k temu, da so opravili obsežno raziskavo vpliva mobilnih telefonov na medsebojne odnose. Ti so poskušali še ugotoviti, ali mobilne naprave ogrožajo zdrav razvoj mladine.
Rezultati raziskave Poslovne fakultete Univerze v Baylorju so žal vse prej kot vzpodbudni, saj je raziskovalcem uspelo dokazati, da prekomerna uporaba pametnih mobilnih telefonov slabi medsebojne odnose. Glavnega »krivca« za to gre iskati v kratkih sporočilih SMS, elektronski pošti in drugih sistemih za neposredno sporočanje, saj gre tu zgolj za brezosebno izmenjavanje sporočil.
Iz raziskave Poslovne fakultete Univerze v Baylorju je še razvidno, da povprečen ameriški najstnik dnevno pošlje kar 110 kratkih sporočil, pri čemer jih starši mesečno prejmejo okoli 30. Kratka sporočila SMS, elektronska pošta in drugi sistemi za neposredno sporočanje pridejo tako mladim kot starejšim v poštev še posebno takrat, ko je potrebno nekomu sporočiti slabo novico. Povprečen mladostnik dnevno preveri pametni mobilni telefon vsaj 60-krat.
Prijavi napako v članku