Računalništvo, telefonija
08.09.2017 10:56
Posodobljeno 7 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Kaj še lahko znajo telefoni?

Kaj še lahko znajo telefoni?
Kaj še lahko znajo telefoni?

Umetna inteligenca je trenutno največji trend v svetu tehnologije, kjer so se povezali velikani, kot so Google, IBM, Facebook, Amazon in Microsoft, da bi ustvarili partnerstvo za umetno inteligenco, ki bo prinesla dobrobit ljudem in družbi.

Huawei je na sejmu IFA 2017 predstavil nov sistem na čipu, ki je zgrajen za poganjanje funkcij umetne inteligence v mobilnih napravah. Takšen sistem na čipu je zmožno globokega in neprestanega učenja uporabnikovih navad in vzorcev, s katerimi bodo potem lahko predvideli uporabnikove potrebe v realnem času.

Umetna inteligenca in zakon pospešene donosnosti

Futurist Ray Kurzwell je v eni od svojih tez predstavil nekakšno razširitev Moorovega zakona, ki pravi, da se število tranzistorjev v procesorjih podvoji vsakih 24 mesecev. Medtem, ko ta zakon še vedno drži na področju mobilnih čipov pa je Kurzvell predstavil svojo izpeljanko, ki pravi, da temeljni mejniki v informacijski tehnologiji sledijo predvidljivem in eksponentni krivulji.

Tako smo od večanja moči za potrebe video vsebin prešli na navidezno resničnost in sedaj na umetno inteligenco, ki predstavlja naslednji mejnik.

Medtem, ko so telefoni že malodane prevzeli večino funkcij osebnih računalnikov in jih tako praktično nadomestili je naslednji korak v evoluciji naprav postati polnovredni osebni asistent. Kako bodo torej lahko ponudili tisto, kar uporabnik resnično potrebuje?

Trije izzivi za prihodnost pametnih telefonov: globoko razumevanje, proaktivne storitve in stalno učenje

To so trije izzivi, ki jih morajo telefoni preseči, če želijo postati resnično pametni. Prvi je torej globoko razumevanje uporabnika, ki bo omogočilo, da bosta raba in predvsem interakcije med različnimi napravami (pametni telefoni, pametne ure, pametna očala …) lažja in bolj usklajeni. Tukaj je predvsem pomembno globoko razumevanje uporabnika in njegovih navad.

Drugi izziv je premik od reaktivnosti k proaktivnosti. To pomeni, da bodo morale naprave na podlagi globokega razumevanja uporabnika vnaprej predvideti njegove potrebe.

Tretji izziv pa je stalno učenje, ki je potrebno, da se bo umetna inteligenca v naših napravah znala prilagajati uporabnikom na dolgi rok in spreminjati svoje vzorce v skladu s spremembami z uporabnikovih.

Huawei je na sejmu IFA 2017 v Berlinu predstavil mobilni čip, ki je ustvarjen prav za namen poganjanja funkcij umetne inteligence. Imenuje se Kirin 970 in je prvi takšen čip, ki je nameščen v mobilno napravo.


Prijavi napako v članku

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem SIDERA d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri SIDERA d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem SIDERA d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

LabelProfi d.o.o. – digitalna produkcija etiket in fleksibilne embalaže

Ozare 18a, 2380 Slovenj Gradec, Tel: 080 10 12
Podjetje LabelProfi d.o.o. je svojo poslovno pot začelo leta 1994 kot majhen studio za grafično oblikovanje in pripravo za tisk. V podjetju od same ustanovitve stremijo k uporabi ... Več
Zlati partner

ELKOTEX d.o.o.

Magistrova ulica 1, 1000 Ljubljana, Tel: 01 583 79 10
Elkotex, d. o. o., je grosistično podjetje za nadaljnjo prodajo podjetjem, fizičnim in spletnim trgovinam ter trgovskim verigam. So distributer IT opreme in uporabne elektronike, ... Več
Zlati partner

LENOVO TECHNOLOGY B.V. AMSTERDAM

Pot za Brdom 100 (Tehnološki Park - G), 1000 Ljubljana, Tel: 01 620 71 80
Lenovo stremi k izdelavi vrhunskih računalnikov in internetnih naprav z vgrajenimi najnovejšimi tehnologijami, z edinstvenim dezajnom. Vse to za za brezkompromisno doživetje uporabnikov! Ena ... Več

STUDIO DTS

Avčinova ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 01 300 53 55
Veliko ljudi podcenjuje vlogo grafičnega oblikovanja pri rasti podjetja in prepoznavnosti blagovne znamke. Podjetje stežka preživi brez ustrezne komunikacije. Na tak ali drugačen ... Več