Kako korporativni dokumentni sistem doprinese vrednost vašemu IT okolju?
Če želimo od našega korporativnega dokumentnega sistema doseči največji potencial, mora biti ta povsem usklajen z našim informacijskim okoljem. Ko eden od naših zaposlenih na primer upravlja z računovodskim programom, mu mora biti omogočeno, da izdelane dokumente arhivira neposredno v korporativni dokumentni sistem in to brez potrebe, da zapusti program. To pa seveda ni ravno preprosta naloga, saj v podjetju imamo številne gradnike iz IT okolja, ki bi morali biti neposredno povezani z dokumentnim sistemom kot so na primer:
- Poslovna okolja, kot so ERP, CRM in računovodske platforme
- Produktivna orodja, kot so Microsoft Office, SharePoint in Outlook
- Strežniki elektronske pošte, kot na primer Microsoft Exchange
- Mobilne naprave, vključno s tabličnimi računalniki in pametnimi mobilnimi telefoni
- Namizni skenerji, večfunkcijski tiskalniki in druga strojna oprema
- Zunanje podatkovne baze, kot so SQL, Oracle, MySQL in OBDC
- Podatkovne baze v računalništvu v oblaku
Korporativni dokumentni sistem omogoča številne integracije z obstoječim informacijskim okoljem na način, da iz njim iztržimo največ kar se da. Pri integraciji pa poznamo dve osnovi kategoriji, in sicer konfiguracijo in programsko.
Integracija preko konfiguracije
Številni konfiguracijski moduli omogočajo, da povežemo korporativni dokumentni sistem s številno programsko in strojno opremo, ki je že prisotna v IT okolju določenega podjetja. Na primer: Povezava večfunkciskega skenerja s korporacijskim dokumentnim sistemom omogoča arhiviranje dokumentov že kot del procesa skeniranja. Drugi primer uspešne integracije je na primer uporaba tiskalnikov za tiskanje dokumentov neposredno iz katerekoli ključne aplikacije. Z integracijo na ravni podatkovnih baz pa lahko podatke prikažemo v kateri koli aplikacije, in to neglede na to, kje so bili ti prehodno ustvarjeni.
Integracija preko programiranja
Programiranje je nujno potrebno v primeru da želimo doseči popolno integracijo z izbranim korporativnim dokumentnim sistemom. Za to potrebujemo namenska razvijalka orodja, končni rezultat pa je integracija posamičnega dela korporativnega dokumentnega sistema z izbrano končno aplikacijo. Dober korporativni dokumentni sistem bi moral temeljiti na osnovi platforme REST, saj omogoča enostavno integracijo s programi, ki jih poganjamo bodisi na strežnikih bodisi na osebnih računalnikih. Integracija mora biti seveda mogoča tudi z mobilnimi napravami, saj bomo s tem dosegli še boljšo učinkovitost zaposlenih in s tem posledično povečali njihovo produktivnost.
Če želite izvedeti še več o tem, kako lahko integracija korporativnega dokumentnega sistema z obstoječim informacijskim okoljem odpravi vaše poslovne težave in vam prinese prihranke na račun večje storilnosti zaposlenih, se obrnite na strokovnjake podjetja Vibor d.o.o., ki vam bodo z veseljem priskočili na pomoč.
Prijavi napako v članku