Varnost
25.05.2023 07:21

Deli z drugimi:

Share

Za kibernetsko varnost bo skrbela tudi umetna inteligenca

Check Point zagotavlja varno poslovanje mnogim podjetjem po vsem svetu. Njihovi produkti za IT varnost vključujejo varnost omrežja, končnih točk, varnost v oblaku, mobilno varnost ...

Na dogodku, ko bo potekal 15. junija 2023 v hotelu Intercontinental v Ljubljani, bodo strokovnjaki predstavili vrsto varnostnih rešitev, pogledov na tehnologijo danes ter vizijo prihodnosti.

Že prvo predavanje bo izredno aktualno, saj bo govora o nadgradnji kibernetske obrambe s pomočjo umetne inteligence (AI). Jasno je, da se ta pri zagotavljanju kibernetske varnosti že uporablja, hkrati je skoraj neizogibno, da bo njena vloga sčasoma naraščala. Prednosti AI vključujejo avtomatizacijo ponavljajočih nalog, izboljšano zaznavanje groženj in odzivanje nanje, izboljšano zbiranje in obdelavo podatkov in podobno. Na podlagi tega bo lahko osebje, ki skrbi za varnost, sprejemalo boljše odločitve. Seveda se ob uvedbi umetne inteligence v varnostne rešitve pojavljajo tudi izzivi, kot je pomanjkanje informacij o tem, kako AI sprejema odločitve, pomisleki glede pristranskosti ter izzivi same integracije v obstoječe sisteme.

Kakorkoli, umetna inteligenca je v razcvetu, primerov uporabe pa bo vse več: od tega, da bo skrbela za varnost končnih točk z analizo vedenja uporabnikov in aplikacij, do omrežne varnosti, varnosti v oblaku in zaznavanja goljufij.

AI je močno orodje, prav zaradi naštetih izzivov oziroma pomislekov pa je treba upoštevati nekatere najboljše prakse:

  • Razvoj strategije AI – Čeprav je AI idealno orodje za hitro reševanje izzivov varnostnih ekip, kot so kibernetski napadi, ni čarobna krogla in mora biti strateško integrirana v varnostno arhitekturo organizacije, če želimo, da je učinkovita.
  • Zagotavljanje kakovosti podatkov in zasebnosti – zavedati se moramo, da je AI tako dobra, kolikor so kakovostni podatki, ki jih uporabljamo za njeno upravljanje in usposabljanje. Bolj popoln pogled kot ima, boljše lahko deluje.
  • Gradnja etičnega okvirja – Sistem AI ne bi smel biti uporabljen kot končna avtoriteta pri sprejemanju odločitev, saj je lahko, kot smo omenili, z morebitnimi slabimi podatki tudi slab in pristranski odločevalec.
  • Redno testiranje in posodabljanje – le s tem lahko zagotovimo, da ima AI sodobne, pravilne in kakovostne podatke, na podlagi katerih postane najboljša različica same sebe in je v pomoč varnostnim strokovnjakom pri zagotavljanju varnosti podjetja.

Pričakujemo lahko še velik napredek v AI in strojnem učenju, integracijo z drugimi nastajajočimi tehnologijami, ki bo zagotavljala boljše zmogljivosti ter sposobnost odločanja, vsekakor pa bo močno vplivala na varnostno industrijo in trg dela. Rešitve podjetja Check Point na primer že zdaj vključujejo AI za izboljšanje svojih zmogljivosti za preprečevanje groženj. Primer, kako Check point uporablja AI, je Check Point Horizon XDR/XPR. Strokovnjaki bodo predstavili rešitve za celovito preprečevanje groženj v omrežjih, končnih točkah, e-pošti, oblaku ter omenjeno korelacijo z AI.

Še več rešitev za celovito varnost

Izvedeli boste tudi, kako lahko WAN povezljivost nadgradite s Quantum SD-WAN. Gre za poenotenje najboljše varnosti z optimiziranim internetom ter omrežno povezljivostjo. Vedeti moramo, da večina rešitev SD-WAN ni bila narejena z mislijo na varnost. Za premostitev te vrzeli Quantum SD-WAN združuje varnost z optimizirano povezljivostjo. Zagotavlja celovito zaščito pred napadi ničelnega dne (zero-day), lažnim predstavljanjem, izsiljevalsko opremo in še več.

Ko se bo dan počasi prevešal v popoldan, bodo na dogodku predstavili rešitev Check Point Harmony Connect, edino rešitev SASE (Secure Access Service Edge – konvergenca omrežnih in varnostnih tehnologij v samostojni oblačni platformi, ki omogoča varno in hitro transformacijo v oblak), osredotočeno na preventivno varnost, ki omogoča enostaven dostop do aplikacij podjetja, SaaS in interneta za kateregakoli uporabnika iz katerekoli naprave – in ključno – ne da bi pri tem ogrožali varnost podjetja.

Harmony Connect je 100-odstotna storitev v oblaku, ki je zasnovana za preprečevanje kibernetskih napadov in združuje več izdelkov za varnost omrežja. Uvede se lahko v nekaj minutah in uporablja politiko dostopa ničelnega zaupanja (Zero Trust) z odlično uporabniško izkušnjo.

Po tem, ko bodo predstavili še napredno varnost za vašo e-pošto in sodelovanje, bo sledila še Check Point vizija za prihodnost.

Če želite vedeti več o tem, kaj lahko danes naredite za varnost podjetja in kakšne bodo rešitve prihodnosti, ne zamudite dogodka Check Point Cybersecurity Day.

Prijava na dogodek TUKAJ>>>

Kontakt za dodatna vprašanja: CheckpointTeamSlovenia@ingrammicro.com (P.R.)


Prijavi napako v članku
Članek je pripravljen v sodelovanju s podjetjem Ingram micro.
Vas zanima več iz te teme?
umetna inteligenca kibernetska varnost


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

iPROM d.o.o.

Šlandrova ulica 4b, 1231 Ljubljana Črnuče, Tel: 01 511 07 50
Digitalna odličnost, ki prepriča iPROM je hiša znanja in izkušenj, ki naročnikom poenostavlja kompleksnost trženja v digitalnem okolju. Pripravljajo, organizirajo in izvajajo ... Več

ARTIO PRINT & DESIGN

Cerkvenjak 13, 2236 Cerkvenjak, Tel: 031 538 000
Storitve tiska po meri sodobnega naročnika Pomislite na naslednje: iščete ponudnika za tisk letakov, brošur ali vizitk, storitev, ki jo v visoko konkurenčnem okolju potrebujemo ... Več
Zlati partner

STRIM PLUS d.o.o.

Cesta dveh cesarjev 393, 1000 Ljubljana, Tel: 05 907 52 00
Strim plus d.o.o. sestavlja dinamična ekipa, ki se ukvarja s tremi segmenti poslovanja v prehodu od papirnate sedanjosti v digitalno prihodnost. Foto: Freepik Rešitve tiskanja Tiskanje ... Več

SRC d.o.o.

Tržaška cesta 116, 1000 Ljubljana, Tel: 01 600 70 00
So specialisti za poslovno informatiko. Dobavljajo, priklapljajo in povezujejo vašo računalniško opremo. Za vas konfigurirajo in integrirajo programsko opremo. Razvijajo informacijske ... Več