Kalifornijski tehnološki inštitut predstavil prve sončne celice iz mikrovlaken
Raziskovalci kalifornijskega tehnološkega inštituta so odkrili postopek, na osnovi katerega bi lahko proizvajalci v bližnji prihodnosti izdelovali sončne celice iz ekonomičnih in upogljivih mikrovlaken. Harry Atwater, vodja raziskovalne skupine zatrjuje, da so za izdelavo upogljive sončne celice uporabili le odstotek silicija, ki je sicer potreben za izdelavo običajne sončne celice, pri čemer naj bi bila izhodna moč povsem enaka.
Pri izdelavi novosti naj bi nastalo zgolj pet odstotkov emisij v primerjavi z običajnimi sončnimi celicami. Inovativne sončne celice iz mikrovlaken se lahko pobahajo tudi s tem, da odbijajo le polovico sončne svetlobe, kot je to značilno za klasične sončne celice.
Raziskovalci kalifornijskega tehnološkega inštituta so prepričani, da njihove cenovno ugodne in upogljive sončne celice iz mikrovlaken odpirajo nove možnosti uporabe sončnih celic na področju prenosnih elektronskih naprav, kot so predvajalniki, mobilni telefoni, ročne ure in podobno. Nove sončne celice naj bi na trg prispele najkasneje do leta 2012.
Prijavi napako v članku