Hiperkonvergenčna infrastruktura – novi pristopi
Zadnjih nekaj let smo priča strmemu naraščanju količine prenosa podatkov. Sodobno poslovanje zahteva fleksibilno infrastrukturo s hitrim dostopom do vseh storitev. Za podporo današnjim aplikacijam podjetja iščejo prožne in varne infrastrukturne rešitve. Nov pristop je HCI oz. hiperkonvergenčna infrastruktura.
Tipična 3-nivojska arhitektura, ki se dandanes še vedno uporablja v podatkovnih centrih, ne omogoča razvoja sodobnih aplikacij in enostaven prehod storitev v javni/privatni ali hibridni računalniški oblak.
Hiperkonvergenčna infrastruktura omogoča postavitev temelje za neoviran prehod v računalniški oblak. Nič več ni ločevanja ‘storage’ in procesorske enote. Fizične gradnike podatkovnega centra združimo v eni sami napravi.
Tipična arhitektura modernega podatkovnega centra
Sodobna platforma v podatkovnih centrih potrebuje enotni pristop za vse tipe oblačnih storitev. Upravljanje sistema mora biti centralno. Predpogoj za takšno rešitev je HCI-Hyperconverged Infrastructure oz. hiperkonvergenčna infrastruktura.
Z ene konzole je mogoče upravljati, nadzirati in dodeljevati vire, uporaba umetne inteligence pa omogoča napovedovanje porabe virov ter s tem učinkovito in pravočasno načrtovanje. To postavlja infrastrukturo v ozadje, pozornost pa je usmerjena na aplikacije. Ključno je, da z enega konzolnega vmesnika upravljamo z virtualno in fizično infrastrukturo. Na ta način bistveno hitreje in enostavnejše uvajamo nove storitve.
Več o arhitekturi modernega podatkovnega centra in na kakšen način je s hiperkonvergečno infrastrukturo poskrbljeno za varnost, si preberite v Smart Com blogu. >>
Prijavi napako v članku