Windows 11 končno postal prijazen do procesorjev AMD
Podjetje Microsoft je 5. oktobra letos najavilo končno različico operacijskega sistema Windows 11, ki je brez večjih težav navdušil tudi zahtevnejše uporabnike. Novost se v marsičem razlikuje v primerjavi z obstoječim operacijskim sistemom Windows 10, a prehod nanj bi moral biti relativno enostaven. Windows 11 prinaša prenovljeno obliko, zvoki pa so sodobni, sveži in čisti, kar daje občutek lahkotnosti in umirjenost. Hkrati nova različica operacijskega sistema v središče postavlja uporabnika in njegovo vsebino.
Nad operacijskim sistemom Windows 11 pa niso bili pretirano navdušeni lastniki osebnih računalnikov s procesorji AMD. Zaradi napake v delovanju so njihovi računalniki namreč izgubili do 15 odstotkov zmogljivosti. Poleg težav s povečanjem zakasnitve predpomnilnika L3 je novi operacijski sistem onemogočil dodelitev možnosti CPPC2 (»ponujeno« jedro) najhitrejšemu procesorskemu jedru. To je posledično tudi poslabšalo zmogljivost osebnega računalnika, zlasti za naloge, ki so zahtevale več »surove« moči procesorja AMD.
Na srečo so programerji podjetja Microsoft odpravili omenjene napake, in sicer s pripravo nove posodobitve za operacijski sistem Windows 11 (različica Build 22000.282). Ta je vsem uporabnikom na voljo kot izbirna posodobitev v okviru posodobitvenega sistema Windows Update. Poleg tega so tudi pri podjetju AMD izboljšali zmogljivost sistema, in sicer s pripravo novega gonilnika za njihove sistemske nabore (3.10.08.506).
Prijavi napako v članku