Umetna koža za uporabljanje z elektronskimi napravami!
Nadobudni raziskovalci britanske univerze v Bristolu in francoske univerze v Sorboni so v sodelovanju s tehnološkim gigantom Telecomm ParisTech dosegli pomemben mejnik na področju tehnološkega razvoja. Ti so namreč s skupnimi močmi ustvarili umetno kožo, ki je primerljiva s človeško. Ta namreč lahko čuti oziroma zaznava dražljaje kot so žgečkanje, ščipanje, božanje, natezanje in podobno.
Umetna koža je izdelana iz povrhnjice in večplastnega silikona, ki oponaša večplastnost človeške kože, pod njo pa se nahajajo elektrode. To lahko za nameček povežemo celo z elektronskimi napravami, kar pomeni, da jo lahko uporabljamo za neposredno uporabljanje z njimi. To v praksi pomeni, da bi lahko napredno umetno kožo uporabljali za namene izrisa čustvenih simbolov, za povečevanje in pomanjševanje slik, za višanje oziroma nižanje zvoka in še mnogo več.
Raziskovalci sedaj proučujejo možnosti, kako bi lahko umetno kožo uporabili v praktične namene. Med njimi gre izpostaviti predvsem zamisel o pasu za pametne ročne ure. To bi dejansko poenostavilo in pohitrilo upravljanje z njimi, saj bi večino ukazov vnašali kar preko tega pasa. Kdaj bo novost zaživela v praksi je težko napovedati, bi pa bila zagotovo zelo dobrodošla, saj bi nam zagotovo poenostavila marsikatero opravilo, predvsem pa z manjšimi mobilnimi napravami.
Prijavi napako v članku