Slab začetek za revolucionarni Apple Vision Pro!
Podjetje Apple je že pred časom okviru tehnološke konference WWDC 2023 predstavilo svoja prva očala za navidezno resničnost, imenovana Apple Vision Pro. Novost je izredno zanimiva tudi zaradi inovativne napredne tehnologije EyeSight. Ta poskrbi za projiciranje uporabnikovih oči na očalih, tako da imajo ljudje okoli njega občutek, da je vedno “prisoten”.
Očala za navidezno resničnost Apple Vision Pro temeljijo na osnovi lastnega operacijskega sistema visionOS. Ta se precej razlikuje v primerjavi z operacijskimi sistemi konkurenčnih rešitev. Takoj, ko si uporabnik natakne očala, ta vidi zunanjo okolico, zatem pa se mu naložijo nameščene aplikacije. Za prikaz slik inovativna očala uporabljajo ukrivljene miniaturne zaslone vrste OLED.
Zanimiva očala za navidezno resnično Apple Vision Pro so bila pripravljena v sodelovanju s partnerskim podjetjem Zeiss. Baterija, ki jo bo potrebno nositi v žepu, zagotavlja okoli dve uri avtonomije delovanja. Za tekoče delovanje vsebin pa skrbi mobilni procesor Apple M2 v navezi s posebnim čipovjem, imenovanim R1. Ta skrbi za brezhibno upravljanje signalov, ki jih prejme od kar 12 kamer, šestih mikrofonov in petih senzorjev, kar je nedvomno pohvale vredno.
Zaradi naprednih možnosti so bila pričakovanja v času predprodaje velika, a se niso uresničila. Kot vse kaže podjetju Apple ni uspelo razprodati očal za navidezno resničnost Vision Pro, čeprav je ponudilo v prodajo le od 60 tisoč do 80 tisoč primerkov. Mnogi poznavalci so prepričani, da je to posledica previsokih cen. Vstopna različica novosti z256 gigabajti prostora je namreč vrednotena na kar preračunanih 3.210 evrov. Za 512 gigabajtno različico pa je treba odšteti preračunih 3.390 evrov.
Poleg tega so bila pametna očala Apple Vision Pro deležna številnih kritik, saj prvi prejemniki očal z njimi niso bili povsem zadovoljni. Poročajo namreč o težavah s preveliko težo naprave, neprijetnim nošenjem in celo nad glavoboli, ki naj bi jih povzročala očala. Prve težave se pojavijo že po 15 minutah uporabe, precej resne težave pa so opazne po zgolj 30 minutah uporabe.
Prijavi napako v članku