Sklepno dejanje Slovenskega državnega prvenstva v e-športih
V Thermani Laško se je preteklo nedeljo odvijala slavnostna podelitev plaket in medalj najboljšim v drugi sezoni Slovenskega državnega prvenstva v e-športih pod okriljem E-športne zveze Slovenije. E-športna zveza Slovenije ali EŠZS je krovna neprofitna organizacija za promocijo in regulacijo e-športa v Sloveniji.
Plaket je bilo za vse tekmovalce dovolj Foto: Peter Žagar
Zveza, ki ima sedem društev in več kot 600 članov je v drugi izvedbi priredila tekmovanja v kar šestih igrah: League of Legends (taktična MOBA igra), Valorant (strelska igra), FIFA22 (športna simulacija), Rocket League (fantazijska športna igra), Asseto Corsa Competizione (digitalne cestno krožne dirke) in DiRT Rally 2.0 (digitalni reli). Dirkaški igri sta bili organizirani v sodelovanju z Zvezo za AvtoŠport Slovenije – AŠ 2005, izvedlo pa ga je društvo Slo-racing. Program podelitve je povezoval podpredsednik zveze Goran Kužet za glasbeno spremljavo na akustični kitari pa je poskrbel pevec skupine Big Addiction, Roman Kopitar.
Program je povezoval Goran Kužet, podpredsednik EŠZS. Foto: Peter Žagar
Za glasbo je poskrbel Roman Kopitar (Big Addiction). Foto: Peter Žagar
Posamezni zmagovalci ali ekipe po igrah so bili sledeči.
V Asseto Corsa je naslov prvaka ubranil Denis Medvešek (SRT SimRacingCockpit), drugo mesto je zasedel Gašper Mrak (Autistični Autobus), tretji pa je bil Jure Artač Vičič (SRT Groundhogs). Ekipno zmago je osvojila ekipa SRT SimRacingCockpit (poleg Medveška še Blaž Majcen).
Tudi v digitalnem reliju Dirt 2.0 je Andrej Čuk (Čuk SRT) ubranil naslov prvaka. Na drugem mestu je bil Marko Čuk (Čuk SRT), tretje mesto pa je zasedel Mitja Velkavrh (Velkavrh rally team). Nepresenetljivo je ekipni naslov dobila ekipa Čuk SRT.
Enosmerna ulica za dirkaške zmagovalce. (M. Čuk, A. Čuk, M. Velkavrh) Foto: Peter Žagar
V nogometni simulaciji FIFA 22, Sašo Kavaš (Sneaky Foxes) nadaljuje seznam tekmovalcev, ki jim je uspelo zadržati naslov prvaka, ki so ga osvojili v lanski sezoni. Na drugem mestu mu je sledil Anej Pucko (Cyber Wolves Esports) na tretjem mestu pa je končal Gal Jurca (Outset).
Sekretar Sneaky Foxes – Filip Pantar (levo) in Sašo Kavaš (desno), zmagovalec SDP v FIFA 22 že drugo leto zapored. Foto: Peter Žagar
V fantazijski igri igranja nogometa z avti, Rocket League, je slavila ekipa SUIIIII, na drugo mesto se je uvrstila ekipa Cyber Wolves Esports, tretja je bila ekipa Koze igranje.
V taktični MOBA igri League of Legends so prevladovale z mednarodnim terenom (EBL) utrjene ekipe društva Cyberwolves Esports. Prvo mesto je zasedla ekipa Offbrand Wolves, drugo pa Cyber Wolves Academy. Tretje mesto si je priborila ekipa društva Sneaky Foxes, ki je tako onemogočila popolno prevlado Cyber Wolves Esports.
V trenutno najbolj popularni in igrani strelski igri Valorant je prvo mesto z lahkoto zasedla ekipa podjetja T-2, Diamant, ki trenutno kot edina slovenska predstavnica uspešno nastopa tudi na regijskem Valorant tekmovanju VRL East Surge. Tudi v Valorantu je ekipa Cyber Wolves Esports zasedla drugo mesto in dodala v svoj nabor še eno izvrstno uvrstitev v 2. sezoni. Tretje mesto so si zagotovili Fortnite Lovers (Outset).
Diamant Esports, nesporni zmagovalci Valorant SDP (Nejc Mis). Foto: Peter Žagar
Cyber Wolves so trenutno št.1 v Sloveniji. Foto: Peter Žagar
Prav tako kot lani je tudi letos bilo podeljenih še nekaj nagrad v drugih kategorijah. Nagrado za najboljšega komentatorja sezone je prejel Jaka Pregelj (FIFA22), nagrado za društvo, ki je v pretekli sezoni največ pripevalo k razvoju e-športa v Sloveniji je dobilo društvo Sneaky Foxes. Posamezniki in dobitniki nagrad, zaslužni za izreden prispevek k e-športu za leto 2021 so bili Gregor Stariha, Goran Kužet in Gašper Bakač.
Sneaky Foxes od leve proti desni Goran Kužet (predsednik) Filip Pantar (Sekretar) Anže Plazl (Vodja ekip)
Prenos prvenstva, ki ste ga lahko spremljali na Twitch kanalu EŠZS je omogočil T-2 d.o.o. Tekme, ki ste jih zamudili ali pa bi si jih radi samo še enkrat ogledali, vas čakajo na YouTube kanalu EŠZS.
Poleg podelitve nagrad zmagovalcem, je na dogodku potekala še simbolična predaja zbranih sredstev na dobrodelnem dogodku decembra 2021, zavodu Nora (Logout) in humanitarnemu društvu Enostavno pomagam. EŠZS je na 12 urnem dobrodelnem streamu, ki ga je vodil Jan Vaukman -Vauks in so se ga udeležili številni znani Slovenci, zbrala 6.395 eur.
Lepa gesta za lep zaključek dogodka. Foto: Peter Žagar
Predsednik EŠZS, Gašper Bakač poudarja, da je prihodnost e-športa v Sloveniji svetla, saj imamo z EŠZS končno tudi v Sloveniji, po zgledu ostalih držav, vzpostavljen ekosistem e-športa s tekmovalno orientiranimi društvi, ki veliko obetajo (Diamant Esports, Cyber Wolves Esports, Sneaky Foxes) in ogromnim potencialom tekmovalcev, ki lahko in ki že posegajo po najvišjih mestih na svetovnih tekmovanjih in so del ekip najvišjega ranga.
Gašper Bakač – predsednik EŠZS. Foto: Rudi Ogris
Članek napisal: Gašper Bakač
Prijavi napako v članku