Računalništvo, telefonija
17.03.2011 13:24

Deli z drugimi:

Share

Japonski potres ni »stresel« interneta

Občuten padec japonskih sej ISL Online (roza obarvano) v  primerjavi s siceršnjim petkovim povprečjem.
Občuten padec japonskih sej ISL Online (roza obarvano) v primerjavi s siceršnjim petkovim povprečjem.

Petkov tragični potres na Japonskem, ki ga je pospremil uničujoči cunami, je imel presenetljivo majhen vpliv na delovanje internetnih povezav. »XLABove spletne storitve za računalniško podporo na daljavo in spletne sestanke so tudi na Japonskem ves čas potresa nemoteno delovale, prav tako so nepoškodovani ostali naši japonski strežniki,« pravi Jure Pompe, direktor XLABa in doda: »Nedvomno pa je v času potresa občutno upadlo število sej japonskih uporabnikov storitev ISL Online, a vendarle ne povsem!«

Graf, ki so ga izdelali na podjetju XLAB, lepo prikaže obnašanje japonskih uporabnikov storitev ISL Online na dan potresa. »Zanimivo je, da je bila ena izmed sej računalniške podpore na daljavo vzpostavljena sekundo pred potresom in je trajala skoraj tri ure,« pove Pompe in nadaljuje: »Še bolj pa preseneča, da je bila prva seja po rušilnem potresu vzpostavljena le dve minuti zatem. Tej pa so ena za drugo sledile še druge seje, skoraj kot bi bil običajen petkov delovnik.« Tudi sami so na podjetju XLAB preko svoje rešitve za spletni pogovor v živo stopili v stik s svojimi japonskimi partnerji kmalu po potresu ter se tako prepričali, da je z njimi vse v redu. Vendarle, sodeč po zgornjem grafu, je 11. marca v času, ko se je zgodil potres, opazen občuten padec sej (roza obarvano) v primerjavi s siceršnjim petkovim povprečjem.

Globalne seje ISL Online se vzpostavljajo v oblaku preko številnih strežnikov porazdeljenih po vsem svetu, ki se združujejo v obsežno platformo za spletno komunikacijo. Omrežje strežnikov vsebuje mehanizme za uravnoteženo geografsko porazdelitev sej, zato je njegovo delovanje neodvisno od centralnega strežnika. »Globalna mreža ISL Online zagotavlja visoko stopnjo zanesljivosti storitev. Tudi če bi se zgodilo, da japonski strežnik(i) zaradi potresa ne bi deloval(i), bi se lokalne seje preusmerile na naslednji najbližji delujoči strežnik ter neovirano tekle naprej. Vendar pa so vsi naši strežniki na Japonskem kljubovali potresu z močjo 8,9 po Rihterjevi lestvici in njegovi posledici, 10-metrskemu cunamiju,« razlaga g. Pompe.

Tudi zgodba slovenskega visokotehnološkega podjetja, tako kot mnoge druge, kaže na delovni značaj Japoncev ter njihovo vztrajnost, ki jo izraža tudi japonski pregovor: »Če padeš sedemkrat, vstani osemkrat«. Japonski želimo, da ji tudi tokrat uspe vstati.


Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem XLAB
Za več informacij so vam na voljo pri XLAB
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem XLAB? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

REMIS d.o.o.

Letališka cesta 32, 1000 Ljubljana, Tel: 01 521 13 18
Zlati partner

GS1 Slovenija

Dimičeva ulica 9, 1000 Ljubljana, Tel: +386 1 5898 320
GS1 Slovenija je neodvisna in nepridobitna organizacija na področju mednarodnih standardov GS1 za identifikacijo, zajem in elektronsko izmenjavo podatkov v Sloveniji. Ima preko ... Več
Srebrni partner

LESTRA d.o.o.

Vaška pot 17c, 1235 Radomlje, Tel: 01 563 60 60
Vodilni na področju trženja projektorjev – strokovno svetovanje, izposoja, montaža in servis Z več kot 30-letnimi izkušnjami in najboljšo izbiro projekcijske opreme za vas. V ... Več
Zlati partner

KONCERN ENA d.o.o.

Koroška cesta 61, 3320 Velenje, Tel: 03 891 95 40
Podjetje IN.PU.T., prodaja računalniške opreme, Tadej Pucelj, s.p. je začelo poslovati v letu 2003,kot internetna trgovina (www.in-put.com) z računalniško opremo. V zadnjih letih ... Več