4 načini, kako s ChatGPT načinom Canvas izboljšati vsakdanje življenje
ChatGPT je postal veliko bolj kolaborativen, ko je OpenAI v začetku oktobra izdal način Canvas. Uporaba dotičnega načina omogoča večjo prilagodljivost ustvarjanja in urejanja besedila. Z zmožnostjo pisanja kode omogoča bolj kompleksno, dolgoročno načrtovanje z vizualizacijo, urejanjem v samem pogovoru in celo avtomatizacijo.
Kljub temu, da se OpenAI hvali, kako praktičen je lahko ta pristop k uporabi ChatGPT-ja, se boste morda znašli v situaciji, ko boste strmeli v poziv in se vprašali, kako uporabiti način Canvas ChatGPT za izboljšanje svojega vsakdanjega življenja.
Tukaj je nekaj načinov, kako lahko Canvas način ChatGPT-ja uporabimo kot nekakšno kombinacijo osebnega pomočnika in ustvarjalnega partnerja.
Načrtovanje vsakdanjih aktivnosti
Od ChatGPT-ja lahko zahtevate, da naredi seznam nalog ali sestankov na podlagi informacij, ki jih posredujete. Ne glede na vse je to še vedno le prilagojena verzija nečesa, kar verjetno že uporabljate v obliki kakšne aplikacije, ali na papirju. Z načinom Canvas vam seznama ni potrebno pisati na novo. Kadar koli se kaj spremeni, lahko načrt preuredite in uredite znotraj istega seznama.
Vse, kar morate narediti je, da prosite ChatGPT, da ustvari razdelek za vsak dan ali kategorijo opravil. Potem lahko dodate podrobnosti spodaj. V načinu Canvas lahko te elemente povlečete naokoli, jim vizualno določite prioritizacijo in hitro uredite opise, ko se načrti spremenijo.
Na primer, če morate prestaviti sestanek s ponedeljka na sredo, preprosto označite to dejavnost in kliknite gumb “vprašaj ChatGPT”, nato pa prosite model, da ga premakne na novi dan. Lahko se tudi poigrate s tem, kako zadeve popestriti vizualno, ali zahtevate bloke kode za avtomatizacijo opomnikov iz vašega koledarja.
Če imate dolg seznam opravil ali natrpan urnik, lahko “Canvas Mode” ustvari povzetke opravil za vsak dan, če želite jedrnat pregled tega, kar prihaja. Recimo, da imate več osebnih in službenih rokov v enem tednu. Ko opišete svoje naloge, lahko ključne elemente dejanj označite s krepkim tiskom in po potrebi povzamete dolge sezname nalog, da prikažete samo najnujnejša opravila. Če se nekatera od teh opravil ponavljajo, lahko celo uporabite majhen blok kode za avtomatizacijo opomnikov ali nastavite skripte za pošiljanje obvestil.
Načrtovanje dogodkov
Načrtovanje dogodkov zahteva žongliranje s številnimi nalogami, od upravljanja seznamov gostov do usklajevanja urnikov in dejavnosti. Z uporabo načina Canvas postane dogodek viden v enem prostoru. Vse vnose iz številnih virov je mogoče naložiti in povzeti z navadnim ChatGPT-jem, vendar lahko v načinu Canvas umetna inteligenca izpopolni, uredi in združi podrobnosti znotraj enega “bloka” za dogodek.
Na primer, če organizirate rojstnodnevno zabavo, lahko ChatGPT prosite, da organizira seznam gostov po kategorijah, glede na to, ali so že potrdili udeležbo, ali ne.
Ena najnaprednejših funkcij, ki jo na tej točki premore umetna inteligence je, da avtomatizira določena opravila s kodo, ki jo napiše sama. Če recimo želite povabiti goste in spremljati njihovo aktivnost avtomatsko, lahko ChatGPT napiše preprosto skripto za avtomatsko pošiljanje vabil in spremljanje odzivov na vabila. Prav tako lahko ta ista skripta vsebuje “real-time” posodabljanje seznama gostov. ChatGPT lahko celo poskrbi za posodobitev kode, s čimer prav tako avtomatsko pošlje opomnik tistim, ki se niso odzvali na vabilo.
Spremljanje osebne rasti
Mnogi imajo danes toliko stvari na umu in hkrati na “to-do” seznamih, da potrebujejo umetno inteligenco, da jim pomaga pri spremljanju napredka na področju osebne rasti. ChatGPT Canvas lahko tukaj priskoči na pomoč in spremlja recimo napredek pri treningu, učenju novih veščin, ali pomaga upravljati z različnimi hobiji,
Vzemimo primer vadbe. V ChatGPT Canvas lahko vpišete opis vadbe, jedilnik in cilje, umetna inteligenca pa bo pripravila grafe, prikazala glavne mejnike in ostale podatke. Če morate na hitro prilagoditi načrt treninga ali diete, vam način Canvas s pomočjo urejevalnika omogoča, da do storite direktno v ChatGPT-ju. Če za spremljanje napredka uporabljate katero od mnogih aplikacij na trgu in iz nje dobite surove podatke, vam lahko ChatGPT te podatke analizira, pripravi povzetke, jih vključi v celoten plan in spremlja napredek glede na zastavljene cilje in mejnike.
Drugi primer je lahko učenje novega jezika, ali veščine. V tem primeru si lahko podobno, kot pri vadbi, nastavimo dolgoročni načrt, ustvarimo vizualno predstavitev predavanj in ostalih učnih materialov, ki smo jih opravili ter ustvarimo avtomatizirane opomnike za prihajajoče učne projekte.
Domači projekti
Razmišljate o prenovi sobe v svojem domu? Verjetno gre za veliko načrtovanja in oblikovanja za vsakogar, ki se loti takšnega projekta. Čeprav bi lahko ChatGPT prosili za pomoč pri razmišljanju o idejah, prehod na Canvas pomeni, da lahko elemente projekta vizualno uredimo in izračunamo meritve z vdelano kodo.
ChatGPT lahko prosimo naj nastavi predlogo in ustvaril je razdelke znotraj Canvasa za vsako fazo projekta, kot so “Pohištvo”, “Barve” in “Proračun”. Umetna inteligenca je vzela nejasne vizije in ustvarila podrobne opise različnih možnosti pohištva in barvnih shem, pri čemer je poudarila morebitne predvidene dimenzije in cene. Kot v primerih zgoraj lahko prosimo model, da posodobi ceno ali spremeni druge podrobnosti in načrt bo popravljen ne da bi bil ponovno napisan.
Prijavi napako v članku