Slovenski startup leta je podjetje InstaText
Ne glede na to, ali pišemo e-poštno sporočilo poslovnemu partnerju, medijsko novico, pogodbo, knjigo, akademski članek, predlog projekta ali zgolj odgovarjamo na vprašanje stranke, vedno želimo, da naše sporočilo doseže svoj namen in da nas dojemajo profesionalno. Toda pisanje v angleščini je lahko stresno, saj naš besednjak ni dovolj bogat in se pisno ne izražamo tako tekoče in bogato kot ljudje, ki so denimo vse življenje preživeli v Angliji. Prevajalci ne pridejo v poštev, saj izboljšave potrebujemo takoj, obstoječa spletna orodja pa so osredotočena predvsem na slovnične popravke.
InstaText je spletna platforma, ki na podlagi umetne inteligence ustvari takojšnja priporočila in ideje, kako vsebinsko izboljšati tekst, ga narediti bolj berljivega in razumljivega. Za razliko od Grammarly-ja, ki je osredotočen na slovnične popravke, InstaText besedila obogati, saj piscu ponudi predloge za izboljšano besedišče ter ustreznejšo rabo besed, popravi pa tudi slovnične napake. Če je potrebno, preoblikuje celoten stavek in ga umesti v kontekst besedila.
“Verjamemo, da je jasna in učinkovita pisna komunikacija ključ do uspeha, tako posameznika kot družbe, in da jo s pomočjo tehnologij umetne inteligence lahko dvignemo na bistveno višji nivo. Nagrada Slovenski startup leta za nas predstavlja izjemno spodbudo in potrditev, da so naše ideje padle na plodna tla,” pravi dr. Matej Guid, ustanovitelj in direktor podjetja InstaText, sicer rednega člana Tehnološkega parka Ljubljana. Na spletno platformo se je v le nekaj mesecih, odkar je ekipa rešitev lansirala na trg, registriralo preko 5000 aktivnih uporabnikov iz več kot 50 držav, kupci pa prihajajo že iz številnih držav Evropske unije.
Na spletnem naslovu instatext.io lahko vsak od nas ta hip najbolj vročo slovensko spletno platformo tudi preizkusi in se poigra z izboljševanjem besedil v angleščini. InstaText nam lahko predstavlja kompetentnega »sogovornika«, s katerim v realnem času izboljšujemo svoja besedila. Kot avtorji besedila se z njim lahko strinjamo ali pa tudi ne: del ponujenih predlogov običajno tudi zavrnemo, kar pa omogoča enostaven spletni vmesnik.
Prijavi napako v članku