Leto 2025: varnost na internetu?
Huawei se od nekdaj bori za internetno varnost, ki je vsekakor pomembna za vsakega posameznika. Z večanjem števila uporabnikov pa ta postaja vse bolj kompleksna.
Zaščititi bo treba več kot 100 milijard digitalnih povezav
Huawei Technologies napoveduje, da bo do leta 2025 na svetu več kot 4 milijone novih uporabnikov interneta, kar pomeni cca 8 milijard digitalnih povezav med pametnimi telefoni in vsaj 100 milijard senzorjev in različnih naprav … »Gre za tako imenovani ”Internet of Things” (IoT) – internet stvari, ki zahteva zajetne priprave na področju kibernetske varnosti,« je na novinarski konferenci povedal Ulf Feger, vodja Huaweijevega regionalnega centra kibernetske varnosti. Feger je predstavil in pojasnil Huaweijevo vizijo na tem področju.
Povedal je, da je varnost interneta stvari eden ključnih dejavnikov splošne varnosti v prihodnosti. Tržišče raste z enormno hitrostjo in do leta 2025 bo potrebno poskrbeti za vsaj 100 milijard digitalnih povezav. Da bi zagotovili kibernetsko varnost je potrebno sodelovanje državnih organov, družb ter končnih uporabnikov.
Huawei prvi z integriranim varnostnim sistemom ABC
Huawei je v preteklih letih kot eden največjih multinacionalnih in informacijsko-komunikacijskih ponudnikov precej napora vložil v izboljšave obrambe uporabnikov in same družbe na področju kibernetske varnosti. Družba Huawei je bila prva, ki je implementirala popolnoma integriran kibernetski varnostni sistem, ki pokriva raziskave in razvoj prek spremljanja skrbnosti dobaviteljev, proizvodnje, logistike, lastnih ter tujih varnostnih testiranj ter uvajanja delovne sile. Moto družbe na področju kibernetske obrambe je ABC, kar pomeni »Assume nothing, belive no one, check everything« (ničesar ne predvidevaj, nikomur ne verjemi, vse preveri). Ta pristop spremlja celoten kibernetski varnostni proces od prvega do zadnjega koraka.
Pomen sodelovanja z državnimi organi
Misija Huaweija je pritegniti pozornost glede pomembnosti kibernetske obrambe in vzpostaviti konstruktivni dialog o tej precej pereči temi med državnimi organi, industrijo ter uporabniki. Huawei že od leta 2012 izdaja poročila o kibernetski varnosti, v letu 2014 pa je podjetja pozval k integraciji kibernetske obrambe in k razvoju globalnih standardov kibernetske varnosti. V vseh teh letih Huawei v poročilih izpostavlja tudi pomembnost nabavne verige – izbor dobaviteljev, produkcija, logistika …
Prijavi napako v članku