5 razlogov zakaj kupiti Google Home in ne Amazonove Alexe
Če slučajno razmišljate o nakupu digitalnega asistenta in tehtate med asistentoma Google Home ter Amazon Alexa, je nekaj ključnih stvari, na katere morate biti pozorni. Če smo povsem natančni jih je v resnici 5.
Možgani
Google Home ima veliko prednost pred Alexo, in sicer je to Googlova kapaciteta znanja/informacij. Gre najverjetneje za najbolj očitno razliko med dotičnima digitalnima asistentoma. Ob vprašanjih kot je “ali lahko v pralnem stroju perem svilo”, Google ponudi odgovore in ne samo to, zraven dobimo še zelo podrobne dodatne informacije, ki so lahko koristne. Od tega lahko potegnemo veliko, saj lahko Google Home recimo vprašamo katere sestavine gredo v določeno jed, medtem pa iščemo po hladilniku. Ravno to “znanje v trenutku” je glavni namen digitalnih asistentov in Google Home na tej točki opravlja svojo nalogo boljše kot Amazon Alexa. Edini problem nastane recimo takrat, ko Home našteva rezultate v obliki med seboj nepovezanih besed, kar lahko povzroči precejšnjo zmedo.
Chromecast
Če imate Chromecast, potem je Google Home edina prava izbira. Oddajanje vsebine na vaš televizor – v obliki Netlixa, YouTuba ali Google Photos – s hitrimi glasovnimi ukazi je zelo priročno. S temi enakimi ukazi lahko vsebino ustavite, prevrtite nazaj ali preskočite kak del. Vse kar morate storiti je, da poveste “OK Google, pause” in Google Home bo zaustavil vsebino. Poleg tega je v asistentu Home nekaj uporabne tehnologije predvidevanja. Alexa je znotraj teh orodij precej bolj manj bogata in zato dobi točko znova Home.
Več uporabnikov
Pred kratkim je Google Home z zadnjo posodobitvijo prejel novo orodje, ki prepozna uporabnika po njegovem glasu. To pomeni, da lahko več uporabnikov uporablja Home, brez da bi bilo potrebno menjavati račune, tako kot je to potrebno pri Alexi. Takole na prvi pogled se morda komu zdi to dokaj majhna novost, ki pa pride še kako prav. Predstavljajte si samo neko gospodinjstvo, kjer živi družina z večimi otroki.
Mikrofon(i)
Alexina slabost je v tem, da njeni mikrofoni delujejo odlično na veliki razdalji, vendar mora biti tišina oz. v prostoru ne sme biti pretiranega hrupa. To pomeni, da Alexa praktično ne prepozna ukaza, če zraven igra glasba ali zvoni budilka. Brez, da bi precej povišali glas, ne bomo mogli komunicirati z Alexo, ker nas ta enostavno ne bo slišala. Tisto kar sledi je, da fizično pristopimo do naprave in pritisnemo gumb za interakcijo, ali pa ugasnemo kakršenkoli hrup že pač.
Google Home na drugi strani pa deluje praktično brezhibno. Ne glede na glasnost glasbe, Home zazna ukaze.
Dizajn
Bodimo odkriti, digitalni asistent je luksuzna dobrina in nikakor ne nujna potrebščina vsakega gospodinjstva. Manj kot je sam predmet impozanten, bolj hitro se lahko zlije z okolico in postane vsakdanji del pohištva.
Home je nekoliko manjši kot Alexa, prav tako pa je nekoliko bolj obilen. To lastnost lahko pripišemo manjšemu zvočniku v Google Home-u, kar pa pomeni, da iz njega dobimo slabšo kvaliteto zvoka. Ta podatek vam pride prav, če razmišljate o rabi katerega od digitalnih asisitentov kot glavno predvajalno napravo za glasbo. V nasprotnem primeru je kompakten dizajn lahko določena prednost saj zavzame manj prostora.
Prijavi napako v članku