Računalništvo, telefonija
07.01.2011 15:45
Posodobljeno 13 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Vlada še vedno vztraja pri ukinitvi obvezne garancije

Ko je gospodarstvo obubožano, lahko država vzame denar le še njenim državljanom.
Ko je gospodarstvo obubožano, lahko država vzame denar le še njenim državljanom.

Izjava predsednika stranke SNS, Zmaga Jelinčiča, da je celotno politično delo v Sloveniji korupcija, se v praksi vse bolj izkazuje kot resnična. Zaradi peščice kapitalistov, ki želijo iz denarnic potrošnikov izprazniti še zadnji privarčevani evro, slovenska vlada še zmeraj vztraja pri ukinitvi obvezne garancije za vse tehnične izdelke. Ta namera je bila sicer s strani veleume slovenske vlade “izpostavljena” že v lanskem letu in je v javnosti pričakovano dvignila veliko prahu oziroma veliko ogorčenja.

Zveza potrošnikov Slovenije (ZPS) je ponovno izrazila svoje nezadovoljstvo nad predlogom novele Zakona o varstvu potrošnikov (ZVPot). Noveli zakona ostro nasprotuje, saj bi njeno sprejetje zagotovo prispevalo k velikemu povečanju prodaje izdelkov slabe kakovosti. S tem bi se posledično povečalo tako tveganje za zdravje kot življenje ljudi. Zveza potrošnikov Slovenije je zato trdno prepričana, da je obvezna garancija zelo pomembna varovalka na trgu tehničnih izdelkov.

Zdajšnji Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot) namreč preprečuje, da bi se na slovenskem trgu znašli izdelki, za katere ni zagotovljeno servisiranje in dobava rezervnih delov. Poleg tega serviserjem nalaga, da izdelkom zagotavljajo dobavo rezervnih delov ter priklopnih aparatov še najmanj tri leta po izteku garancije. V kolikor bo sprejeta novela Zakona o varstvu potrošnikov (ZVPot), potrošniki ne bodo imeli niti določenega roka, v katerem mora biti izdelek popravljen (sedaj ta znaša 45 dni).

In to še ni vse. Pri Zvezi potrošnikov Slovenije so prepričani, da bo novela Zakona o varstvu potrošnikov (ZVPot) povečala pritisk na kupce, da prodajalcu ob nakupu dražjega tehničnega izdelka plačajo še prostovoljno oziroma dodatno garancijo. Le na ta način si bodo namreč lahko zagotovili “brezplačno” popravilo in rezervne dele v času, ko bi okvaro na izdelku prodajalec moral odpraviti na podlagi pravil o stvarni napaki (dve leti od nakupa). Pri tem bo po vsej verjetnosti moral kupec plačati še del stroškov popravila in rezervnih delov.

Če Ministrstvo za gospodarstvo ne bo prisluhnilo javnemu mnenju in bo kljub temu sprejelo sporno novelo Zakona o varstvu potrošnikov (ZVPot), sem nam skoraj zagotovo obeta še en referendum. Brez njega bomo kupci namreč prikrajšani za pravico, ki je pri nas uzakonjena že dobrih 40 let. Skupaj z referendumom bi lahko razpisali še predčasne volitve, saj se nam v nasprotnem primeru obeta zelo črna prihodnost.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

TELEMACH d.o.o.

Brnčičeva ulica 49a, 1231 Ljubljana Črnuče, Tel: 070 700 700
Telemach je eno glavnih telekomunikacijskih podjetij v Sloveniji in hkrati najhitreje rastoči mobilni operater v državi. Uporabnikom ponuja napredne televizijske storitve v ločljivostih ... Več
Zlati partner

Huawei

Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana, Tel: 080 9808

e-asist d.o.o.

Taborska cesta 19, 1230 Domžale, Tel: 040 879 080
Težave s tiskalniki? In to ravno takrat, ko imate največ dela? Z vključitvijo naprav v sistem nadzora, vam podjetje e-asist d.o.o. lahko zagotovi najmanjše število okvar ... Več

ADVANTECH SOLUTIONS d.o.o.

Bravničarjeva ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 030 703 704
S čim se ukvarja Advantech Solutions? Na kratko: Podjetje Advantech Solutions ovrednoti temeljno sestavo vašega podjetja, da bo vaša pot do uspeha optimalna. Strokovnjaki oblikujejo ... Več