Računalništvo, telefonija
26.06.2018 19:00

Deli z drugimi:

Share

Več kot polovica potrošnikov opravi nakup turistične storitve prek spleta

Več kot polovica potrošnikov opravi nakup turistične storitve prek spleta
Več kot polovica potrošnikov opravi nakup turistične storitve prek spleta

Raziskava iPROMa in Valicona o nakupnih navadah slovenskih potrošnikov je za kategorijo turizem pokazala, da na nakupne navade slovenskih potrošnikov v vseh fazah odločanja močno vplivajo digitalni mediji.


Kategorija turizem je ena prvih panog, v kateri digitalni mediji prevladujejo tako v fazi izpostavljenosti trženjskim, oglasnim sporočilom in vsebinam kot tudi v fazi raziskovanja ter končne nakupne odločitve. Več kot polovica potrošnikov opravi nakup turistične storitve prek spleta.


Ključni izsledki za kategorijo turizem:

  • 61 odstotkov slovenskih potrošnikov je k nakupu počitnic spodbujenih prek digitalnih kanalov, od tega 27 odstotkov prek članka na spletu, 22 odstotkov prek objave oz. mnenja na spletu in 20 odstotkov prek brskanja po spletu. 21 odstotkov spodbud pa prihaja s tradicionalnih kanalov. Po posameznih kanalih v fazi spodbude so se kot najbolj pomembni pokazali članki na spletu (37 %) in objava ali mnenje na spletu (32 %).
  • 87 odstotkov slovenskih potrošnikov se informira o počitnicah na spletu, prek tradicionalnih virov informiranja pa le 39 odstotkov. Največjo informacijsko podporo turističnim storitvam dajejo spletne strani ponudnikov, kjer se informira 71 odstotkov vprašanih, več kot polovica potrošnikov pa išče informacije prek iskalnika po ponudniku in primerja različne ponudbe.
  • V procesu raziskovanja je ključ odločanja slovenskih potrošnikov preudaren razmislek in dobro informiranje o tem, kaj dobijo za določeno ceno storitve. Torej, potrošniki se za nakup odločajo na podlagi kombinacije cene (53 odstotkov) in vrednosti za denar (51 odstotkov). Drugotnega pomena pri odločanju za nakup sta za 27 odstotkov slovenskih potrošnikov pretekla izkušnja in počitnikovanje v želenem terminu.
  • Posebnost kategorije turizem je, da so digitalni kanali močno prevladali nad tradicionalnimi. 56 odstotkov nakupov turističnih storitev je opravljenih prek spleta.
  • Več kot polovica tistih, ki so rezervirali počitnice, je o svoji nakupni izkušnji povedala osebno svojim prijateljem, znancem ali družini.
  • Slovenski potrošnik za nakup turističnih storitev potrebuje približno 69 dni, povprečna vrednost nakupa pa znaša 677 evrov.
  • Potrošniki največ truda vložijo pri iskanju nastanitve, kot najbolj enostavni nakupi so se izkazali nakupi letalskih kart.

Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem iPROM d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri iPROM d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

iprom logotip

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem iPROM d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

Sony Europe B.V., podružnica v Sloveniji

Dunajska cesta 156, 1000 Ljubljana, Tel: 01 888 8761
Sony Europe B.V. je multinacionalno podjetje za elektroniko s sedežem v Tokiu na Japonskem. V Evropi deluje prek svoje evropske podružnice Sony Europe B.V., ki je prisotna v več ... Več

Nova Vizija, informacijski inženiring in svetovanje, d.d.

Celjska cesta 9, 3310 Žalec, Tel: 03 71 21 800
Odločitev, v katero informacijsko tehnologijo bi moralo vlagati vaše podjetje in v katere ne, je težka. Po eni strani želite biti tisti, ki je odgovoren za inovacije in rast ... Več
Zlati partner

COMTRADE d.o.o.

Letališka cesta 29b, 1000 Ljubljana, Tel: 08 160 52 00
Comtrade je podjetje z dolgoletno tradicijo razvoja IT rešitev in storitev razvoja programske opreme. Svojim strankam zagotavljajo visoko usposobljenost za iskanje strokovnih rešitev ... Več

MORDICOM d.o.o.

Šolska ulica 40, 5250 Solkan, Tel: 05 330 03 60
Skoraj nemogoče je preceniti vpliv rešitev za načrtovanje virov podjetja (ERP) v sodobnem poslovnem svetu. ERP sistemi so nadomestili nepovezane delovne tokove in nezdružljiva ... Več