Varnostne rešitve BitDefender nad uporabnike 64-bitnih operacijskih sistemov Windows
Podjetje BitDefender, vodilni ponudnik inovativnih rešitev proti škodljivim programskim kodam, si je pred kratkim privoščil neprijeten spodrsljaj, ki je razjezil številne uporabnike 64-bitnih Microsoftovih operacijskih sistemov Windows. Zaradi programskega hrošča so namreč številni uporabniki protivirusnih zaščit BitDefender različic 2008, 2009 in 2010 imeli težave bodisi s ponovnim zagonom operacijskega sistema bodisi z nedelovanjem številne nameščene programske opreme.
Zaradi programskega hrošča, prisotnega v posodobitvi, so protivirusne zaščite BitDefender različic 2008, 2009 in 2010 lastne datoteke in določene datoteke 64-bitnih operacijskih sistemov Windows označile kot okužene s trojanskim konjem Trojan.FakeAlert.5. Posledice omenjene napake pa so med računalničarji seveda povzročile veliko hude krvi.
Za uporabnike 64-bitnih operacijskih sistemov Windows, ki še lahko dostopajo do namizja, je BitDefender pripravil posodobitev, ki odpravlja omejeno napako. Z odstranitvijo »zaseženih« dodatek iz karantene naj bi pričela nemoteno delovati tudi nameščena programska oprema. Uporabnikom, ki imajo težave s ponovnim zagonom operacijskega sistema, pa ne preostane nič drugega, kot da sistem obnovijo s pomočjo namestitvene zgoščenke Oken.
Prijavi napako v članku