Tudi Slovenija lahko zagrabi priložnosti za nova delovna mesta
Da je prihodnost računalništva v oblaku zelo svetla, potrjuje tudi nova študija IDC (izvedena v sodelovanju z Microsoftom). Ta navaja, da bo razvoj celotnega segmenta ustvaril kar 14 milijonov novih delovnih mest do leta 2015, kar polovica pa se jih predvideva v segmentu malih in srednjih podjetij (SME).
Podjetja, ki se selijo v oblak, na ta način zmanjšujejo stroške za IT in računalniško infrastrukturo, kar odpira veliko možnosti, da se sredstva prenesejo v ustvarjanje novih, bolj kakovostnih zaposlitev. IDC namreč ugotavlja, da gre kar 75 % IT sredstev za vzdrževanje pogosto zastarelih IT sistemov.
Računalništvo v oblaku omogoča, da se takšna vzdrževalna opravila minimalizirajo, sredstva pa usmerijo v inovativna računalniška delovna mesta z visoko dodano vrednostjo. Do leta 2015 bi se po pričanjih študije teh na novo lahko ustvarilo 1,8 milijona (za primerjavo, v ZDA je bilo leta 2011 skupaj ustvarjenih 1,2 milijona delovnih mest).
IDC prav tako ugotavlja, da bodo IT inovacije, ki bodo plod računalništva v oblaku, ustvarile kar 11 bilijonov novih prihodkov. Takšnim trendom sledimo tudi v Sloveniji, denimo Flip IT kot ponudnik pisarne v oblaku za mala in srednja podjetja.
Prijavi napako v članku