Računalništvo, telefonija
18.01.2017 11:00

Deli z drugimi:

Share

Torej bi radi postali razvijalec iger?

Torej bi radi postali razvijalec iger?
Torej bi radi postali razvijalec iger?

Gaming je dandanes postal ogromen posel. Milijoni in milijoni evrov se zlivajo v različne projekte in zato je ta panoga postala zanimiva za marsikaterega igričarja. Igranje iger je zanimivo samo po sebi a skoraj vsak pravoveren igralec je marsikdaj pomislil, kako bi bilo, če bi tudi sam ustvaril nekaj povsem svojega. Pričujoči vodič vam bo razložil par kratkih navodil kako se v to dejavnost sploh spustiti in kaj se za uspešno kariero v igričarstvu od vas tudi pričakuje.


Kaj potrebujemo

Seveda vsak pomisli najprej na šolo. Izobraževanje je vsekakor pomembno in diploma iz programiranja je odlična podlaga za nadaljnji razvoj vaše karierne poti. A čeprav niste vpisani v faks oz ne posedujete še diplome, to še ne pomeni, da so vrata razvoja iger za vas nepreklicno zaprta. Namreč igričarstvo je ena redkih panog, kjer štejejo izkušnje ter vaš »portfolio« več od same izobrazbe. Ekipe, ki iščejo dodatne člane v njihovi razvijalski ekipi veliko raje pokukajo v vaše dosedaj dokončane projekte, saj jih zanima kaj lahko ponudite njihovemu projektu. Še več, če vas sodelovanje v ekipah ne zanima pretirano oz se jim ne morete priključiti, lahko začrtate čisto svoj projekt in sčasoma najamete svojo ekipo! Tako se boste pridružili četi čislanih »indie« razvijalcev, ki izpeljejo svojo vizijo brez pritiskov raznih založnikov, ki marsikdaj zahtevajo ogromno delovnih ur v zelo kratkem času.

Skratka kaj potrebujemo za štart iz nule?

Seveda je sposoben računalnik nuja, saj boste s tapkanjem po telefonu bolj težko uspeli. Razvijalci pri svojem ustvarjanju največkrat uporabljajo več kot en monitor naenkrat, še posebej je to uporabno na začetku, pri učenju, saj imamo tako na enem monitorju lahko vodič, na drugem pa dejansko okno, kjer »ustvarjamo.«

Jeziki ter matematika

Marsikdo misli, da pri programiranju največ šteje dobro razumevanje matematike in na nek način imajo prav. V resnici so v programiranju uspeli tudi taki, ki jim matematika ne gre ravno najbolje. Veliko več šteje logika oz. logično sklepanje zaporedij. Dober programer potrebuje dobro logično razmišljanje, torej kje uporabiti določen programerski ukaz ter kako svojo kodo čim bolje optimizirati, da se ne izgubimo v gori ukazov. Potrebna je tudi pozornost ter natančnost, saj je dovolj ena napačna postavljena pika, da se nam zruši celoten sistem kode. Temu sledi popravljanje oz »debugging«, kjer iščemo vzrok napake. Nekateri razvijalci vam znajo povedati, da je popravljanje napak polovica posla pri programiranju projekta.

Kaj pa jeziki? V igričarskem poslu se uporablja ogromno jezikov a spet je vsak specifičen za katero platformo igro razvijamo ter v katerem motorčku bomo kreacijo spackali. Boste ustvarjali v Unity-ju? Potem je za vas pravi C# ali P JavaScript. Vas bolj mika Unreal Engine? Potem se seznanite z jezikom C++. Za začetek je dober praktično vsak jezik saj je moč ustvarjati tudi s pomočjo Pythona, ki zelo dobra podlaga za priučitev drugih jezikov. Nekateri jeziki imajo precej podobno sintakso, kar pomeni, da če obvladate določen jezik, se boste lažje priučili drugega kot pa če štartate iz čiste nule.


Več si lahko preberete na GAMINGsi!


Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem GS IT d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri GS IT d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem GS IT d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

Računalniški muzej

Celovška cesta 111, 1000 Ljubljana,
Že od leta 2004 si jemljemo za svoje osnovno poslanstvo opominjanje na informacijsko dediščino. Kot kulturna ustanova s sedežem v Ljubljani, se posvečamo zbiranju, ohranjanju ... Več

DRUŠTVO DUH ČASA

Trubarjeva cesta 72, 1000 Ljubljana, Tel: 06 815 40 63
Računalniki za socialno ogrožene Smo skupina računalniških zanesenjakov, ki le stežka gleda kako cele gore še uporabnih računalnikov in računalniških delov končajo na odpadu. ... Več
Zlati partner

EPSON

, ,

LabelProfi d.o.o. – digitalna produkcija etiket in fleksibilne embalaže

Ozare 18a, 2380 Slovenj Gradec, Tel: 080 10 12
Podjetje LabelProfi d.o.o. je svojo poslovno pot začelo leta 1994 kot majhen studio za grafično oblikovanje in pripravo za tisk. V podjetju od same ustanovitve stremijo k uporabi ... Več