Tjaša Zaletelj: Navdihujoča pot do uspeha v kibernetski varnosti
![Tjaša Zaletelj: "Najbolj všeč mi je, da je to področje neskončno dinamično in polno priložnosti za raziskovanje. Vse, kar potrebujete, je želja po znanju in pogum, da se podate na to razburljivo pot.« (Foto: T-2 arhiv)](https://racunalniske-novice.com/wp-content/uploads/2025/02/Tjasa-Zaletelj-1024x768.jpg)
Tjaša Zaletelj je sodelavka v varnostno-operativnem centru (SOC) podjetja T-2 in članica svetovne organizacije Women for Cyber. Njena zgodba je dokaz, da lahko s strastjo do raziskovanja, predanostjo in vztrajnostjo vsak posameznik doseže uspeh – ne glede na prvotno izobrazbo ali ozadje.
Pot do znanja o kibernetski varnosti
Tjaša je svojo karierno pot začela na popolnoma drugačnem področju, a jo je strast do raziskovanja tehnologije pripeljala v varnostno-operativni center (SOC) podjetja T-2. Kljub temu, da njena formalna izobrazba ni bila v celoti povezana s tehnologijo, jo je privlačila dinamika kibernetske varnosti.
Svojo pot v SOC podjetja T-2 je začela kot tehnica za varnostno analitiko, kjer je skozi intenzivno uvajanje pod mentorstvom Smaila Jušiča hitro osvojila ključna znanja in veščine.
Neprestano učenje kot ključ do uspeha
V kibernetski varnosti je ključnega pomena stalno izpopolnjevanje, raziskovanje in prilagajanje novim grožnjam. Tjaša je svoja znanja je nadgrajevala prek platform, kot so TryHackMe, Hack The Box, ter spletnih tečajev, med katerimi posebej izpostavlja Zero to Mastery. Najbolj sveža znanja ima s področja analize kibernetskih groženj, saj je pred kratkim uspešno opravila izpit CCNA CyberOps.
Mentorska podpora in razvoj talentov
Smail Jušič, mentor in vodja Tier 1 ekipe v SOC podjetja T-2, izpostavlja pomen mentorstva pri razvoju novih strokovnjakov: “Tjaša je dokaz, da lahko vsak posameznik z zadostno mero zagnanosti in radovednosti uspe v kibernetski varnosti. Ključna je volja do učenja ter premišljen in prilagodljiv mentorski pristop, ki zahteva globoko razumevanje posameznikovih sposobnosti, izzivov in načina razmišljanja. Uspešno mentoriranje je zahtevna naloga, saj je treba najti ravnovesje med spodbujanjem neodvisnosti in nudenjem podpore, da posameznik uresniči svoj potencial ter prispeva k varnejšemu digitalnemu okolju.”
Pomen kibernetske varnosti in vključevanje žensk
Kibernetska varnost ni le tehnični izziv, temveč globalna nuja. Naraščajoči kibernetski napadi ustvarjajo vse večjo potrebo po strokovnjakih, pri čemer bi lahko večja zastopanost žensk pomembno prispevala k rešitvi kadrovskega primanjkljaja. Organizacije, kot je Women for Cyber, spodbujajo vključevanje žensk v to industrijo, pri čemer Tjašina zgodba služi kot navdihujoč primer uspešnega preboja.
Povabilo k sodelovanju
Za uspeh v kibernetski varnosti je ključna predvsem strast do raziskovanja in pripravljenost na neprestano učenje. Poklici, kot so kibernetski analitik ali specialist za varnost, ponujajo dinamično delo, priložnost za nenehno rast in možnost aktivnega prispevka k varnejšemu digitalnemu svetu.
Za več informacij o možnostih razvoja kariere v kibernetski varnosti se obrnite na podjetje T-2 – povprasevanja.poslovni@t-2.com ali pokličite na 080 3553. (P.R.)
Prijavi napako v članku