Slovenske spletne oglaševalske akcije so opažene
Iprom je izvedel spletno oglaševalsko akcijo za podjetje IZI mobil, ki je po podatkih raziskave Spletni monitor podjetja CATI dosegla rekordno opaznost. IZI mobil je s spletnimi oglasi za decembrsko prodajno akcijo dosegel 25,5-odstotno opaznost med splošno slovensko populacijo v starosti med 10 in 75 let. Oglase si je tako zapomnilo 64,1 odstotka vseh slovenskih uporabnikov interneta. Spletno medijsko načrtovanje, organizacijo in izvedbo akcije so s pomočjo programske opreme Iprom AD Server izvedli v podjetju Iprom.
“V podjetju Iprom smo v osmih letih prišli do rešitev, s katerimi direktnim naročnikom, agencijam in medijskim zakupnikom zagotavljamo vrhunske storitve na vseh področjih digitalnega oglaševanja,” je povedal Simon Cetin, direktor družbe Iprom. “Glede na vložena sredstva prinašajo te storitve najboljše rezultate ne glede na to, ali so cilji spletne oglaševalske akcije utrjevanje prepoznavnosti blagovne znamke ali pa direktna prodaja.”
Podatke je družba CATI pridobila na osnovi raziskave Spletni monitor na vzorcu 490 oseb, starih od 10 do 75 let. Pri raziskavi, namenjeni merjenju opaznosti oglaševalskih akcij v spletnih medijih, gre za tako imenovani podprti priklic oglasov, pri čemer se pri terenskem anketiranju poslužujejo vizualnih prikazov oglasov. Projekt spletnim oglaševalcem ponuja možnost ovrednotenja oglaševalskih akcij s spletnimi oglasi z vidika opaznosti, pridobljeni podatki pa nudijo podporo pri načrtovanju nadaljnjih spletnih oglaševalskih aktivnosti.
Doslej je bila po podatkih podjetja CATI najbolj prepoznavna Merkurjeva spletna oglaševalska akcija z naslovom “Vse, kar si želim!”, ki jo je opazilo 15 odstotkov anketiranih, izvedel pa Iprom spomladi 2005. Ta akcija je presegla do takrat najbolj opazno Merkurjevo božično-novoletno akcijo, ki jo je meril GfK Gral-Iteo in je imela 12,1-odstotno opaznost. Lanskega decembra pa je iz skupine Merkur na spletu prevladoval Bofex, za katerega je Iprom izvedel spletno oglaševalsko akcijo “10 sponzoriranih”, katere oglas v spletnih medijih si je zapomnilo 18,7 odstotka Slovencev v starostni skupini med 10 in 75 let oziroma 47 odstotkov vseh slovenskih uporabnikov interneta.
Prijavi napako v članku