Pripravite besedila spletne strani, ki bodo prodajala!
Večina spletnih strani podjetij, ki jih obiščem, je danes že profesionalno oblikovanih, tehnično so tudi dodelane, navadno pa jim moči zmanjka pri vseh marketinških vidikih. Eden od najbolj pomembnih so besedila.
Pisanje odličnih besedil za spletno stran pa je lahko enostavno. Vse kar potrebujete je nekaj zdrave pameti in delo po napotkih, ki vam jih bom podal v nadaljevanju.
Pripravite naslove, ki pritegnejo
Ljudje spletnih strani (podobno je z vsemi drugimi marketinškimi materiali) ne beremo od besede do besede. Namesto tega stran preletimo z očmi in se ustavimo najprej pri naslovih, podnaslovih in poudarkih. Če bodo ti elementi nakazali obiskovalcu, da se na strani skrivajo informacije, ki jih išče, bo ta prebral tudi preostalo besedilo. Podoben proces se odvija, ko berete časopis.
Naslovi morajo v prvi vrsti pritegniti vaše potencialne kupce in jim na kratko povedati, kaj se skriva v besedilu strani na kateri se nahajajo. Usmerjeni naj bodo v koristi, prednosti ali v problem, ki ga ima stranka.
Torej namesto naslovov, kot so npr. »Protivlomna vrata C700 s sistemom A80«, uporabite naslove, ki bodo poudarili koristi za kupca ali vašo konkurenčno prednost. Npr. »Protivlomna vrata, skozi katera se ni prebil še noben lopov v Sloveniji«.
Pri straneh, ki vsebujejo veliko informacij, pa so izredno pomembni tudi podnaslovi. Z njimi namreč razbijete besedilo na krajše dele, pri čemer naj vsak podnaslov pove, katere informacije bo dobil obiskovalec v naslednjem sklopu besedila.
Pišite, kot bi se pogovarjali s stranko
Pri pisanju besedil si predstavljajte, da imate pred seboj svojega obiskovalca. Nato pišite, kot bi se z njim pogovarjali. Podobno delam zdaj sam. Z vami se pogovarjam. Ste pred menoj in to besedilo je le zapis mojih misli. Stvari ne pretvarjam v pravopisno slovenščino, stavkov ne poskušam pisati v strokovnem jeziku. Preprosto pogovarjam se z vami.
In tako pišite tudi sami. Pogovarjajte se z enim uporabnikom. Živo si ga predstavljajte pred seboj. Preprosto zapišite tiste stvari, ki bi mu jih povedali osebno. Ne uporabljajte preveč strokovnega jezika. Stvari razložite tako, da jih bo razumel tudi laik.
Ko končate s pisanjem si na glas preberite napisano. Ali zveni izumetničeno in nenaravno? Potem svojega dela niste opravili dobro. Vaše besedilo mora biti napisano tako, da ga lahko svojemu kolegu preberete na glas in ga bo ta razumel (in se pri tem ne bo dolgočasil).
Za več nasvetov, kliknite tukaj. – oglasno sporočilo
Prijavi napako v članku