Prihaja nov pametni prstan Oura Ring 4
Pametni prstan Oura Ring bo dobil konkretno predelavo, na pot preobrazbe pa gre tudi spremna aplikacija.
Podjetje Oura je pred kratkim najavilo nov prstan Oura Ring 4, ki bo vitkejši, bolj natančen in na voljo v različnih velikostih. Razkrili so tudi ceno, in sicer 349 ameriških dolarjev, kar je 50 dolarjev dražje od predhodnika. Novo podobo je dobila tudi aplikacija Oura z bolje organiziranimi funkcijami in preglednimi podatki.
Na prvi pogled sta si Oura Ring 3 in 4 zelo podobna. Novi prstan bo v celoti izdelan iz titana, prejšnja različica je imela notranjost iz epoksidne mase. Prstani vseh velikosti bodo popolnoma okrogli in brez ravnih robov. Senzorji ne bodo več “štrleli” iz ohišja, ampak bodo vdolbeni, kar bi moralo izboljšati udobje uporabnika.
Še večja posodobitev pa se nahaja v programski opremi. Oura pravi, da njen novi algoritem pomaga rešiti glavno težavo pri pametnih prstanih – prstan se čez dan premakne iz optimalnega položaja, zato senzorji pogosto ne pridobivajo najboljših podatkov. Da bi to rešili, novi algoritem povečuje število signalnih poti z 8 na 18. To mu domnevno omogoča, da izbere, kateri signal je ob določenem času najboljši.
Oura ob sklicevanju na zunanjo študijo navaja, da novi algoritem omogoča 120-odstotno povečanje kakovosti signala in 30-odstotno povečanje natančnosti pri sledenju kisika v krvi. Prav tako trdi, da novi algoritem zmanjšuje vrzeli v dnevnih in nočnih meritvah srčnega utripa za 7 oziroma 31 %. Poleg boljše natančnosti podjetje pravi, da novi algoritem podaljšuje tudi življenjsko dobo baterije do osem dni, odvisno od velikosti prstana.
Aplikacija bo odslej razdeljena na tri glavne razdelke: Danes, Podatki in Moje zdravje. Vsak bo osredotočen na točno določene elemente, na primer: podatki v živo, poglobljeni podatki in podatki skozi daljše obdobje. Prenovili so tudi metriko stresa, dodali 40 novih dejavnosti in še več.
Začetek prodaje v ZDA je načrtovan 15. oktobra. Ali bo novi prstan sočasno na voljo tudi v Evropi, še ni znano.
Prijavi napako v članku