Nova številka revije: Poskrbite za varnost doma, v podjetju in na spletu
Pozorni moramo biti, da ne pustimo odprtih vrat kibernetskim nepridipravom, ki pridno izkoriščajo luknje v varnostnem sistemu. Kako poskrbite za varnost osebnih podatkov, premičnin in nepremičnin?.
Do določene mere imamo vsi potrebo po občutku varnosti. Gre tako za fizično, kot tudi finančno, zdravstveno in socialno varnost. Zaradi ogromne količine informacij in hitro spreminjajočega se sveta, veliko posameznikov izgublja občutek varnosti in stabilnosti. Potreba po varnosti namreč ni zgolj odsotnost dejanske nevarnosti, gre za občutek stabilnosti in notranje pomirjenosti, ki nam omogoča nemoteno delovanje v svojem družbenem okolju, vključno z digitalnim svetom.
V sodobnem času fizična varnost žal ni dovolj. Poleg varnosti svojega domovanja moramo namreč poskrbeti tudi za varnost svojih elektronskih naprav. Da bi se na preprost način dokopali do vaših kreditnih kartic, osebnih in ostalih občutljivih podatkov, spletni kriminalci pri izbiri metod namreč ne poznajo meja. Najprej skušajo pridobiti vaše zaupanje, ko vas imajo v pasti, pa vam z namenom lastne finančne koristi ukradejo še vse mogoče podatke. Obstajajo tudi nepridipravi, ki ne iščejo finančne blaginje, ampak želijo zgolj preizkusiti svoje znanje v praksi in tako na vseh kotičkih spleta nameščajo škodljive programske kode. Pri svojem početju so tako eni kot drugi zelo iznajdljivi, v večini primerov pa se poslužujejo zlonamerne programske opreme.
Pametna kresnička, inovacija za
varnost otrok in brezskrbnost staršev
Kadar združijo moči močne blagovne znamke s tradicijo, poslanstvom in izkušnjami ter start-upi z mladostno zagnanostjo in tehničnim znanjem, pogosto nastanejo zanimivi izdelki.
In prav takšna je Pametna kresnička, ki je plod sodelovanja med AMZS-jem in zagonskim podjetjem Flare.
Pametna kresnička je izdelek, ki se ga bodo razveselili številni starši, ki na prvo mesto postavljajo varnost svojih otrok v vsakodnevnih situacijah. Gre za odsevno telo, ki ga otroku pripnemo na šolsko torbo ali jakno, sami pa si na pametni telefon naložimo (brezplačno) aplikacijo, nastavimo priljubljene lokacije in časovne razpone za šolo, dom in izvenšolske dejavnosti. Preko aplikacije lahko nato spremljamo svojega otroka v realnem času, hkrati nas kresnička opozori, če otrok zapusti meje nastavljene »varne« lokacije (na primer dom-šola-babica), otrok pa nam s klikom na gumb lahko tudi sporoči, naj pridemo ponj ali celo, da je v težavah.
Več vsebine lahko preverite v sveži izdaji revije Računalniške novice, ki je že na voljo v vaši najljubši prodajalni časopisov in revij.
V tokratni številki revije Računalniške novice ne spreglejte tudi:
- Kako vodoodporen je vaš telefon? Kaj pomenijo oznake IP68, IP67 in ostale?
- Volvo bo prodajal samo še električne avtomobile
- Kriptorudarji porabijo več elektrike kot cela Nizozemska
Sledite nam tudi na družbenih omrežjih:
Naročite se na revijo Računalniške novice TUKAJ.
Prijavi napako v članku