Raziskava ugotavlja, da več kot polovica pomembnih delovnih procesov zahteva tiskanje, vendar projekti digitalne preobrazbe pogosto spregledajo premik tiskalniške infrastrukture v oblak
Globalna raziskava, opravljena med pandemijo Covid-19, ugotavlja, da štiri od petih (79 %) podjetij vlagajo v infrastrukturo v oblaku, kot del svojih pobud za digitalno preobrazbo, 57 % pa jih potrjuje, da zastarela tiskalniška infrastruktura negativno vpliva na njihovo strategijo selitve poslovanja v oblak.
Bela knjiga IDC, ki jo je podprl Lexmark, naslovljena “Storitve tiskalniške infrastrukture naslednje generacije: izkoriščanje oblaka in interneta stvari za pospešitev vaše strategije digitalne preobrazbe”, sledi IDC-jevemu Globalnemu vodiču za digitalno preobrazbo, ki napoveduje, da se bodo izdatki za tehnologijo in storitve digitalne preobrazbe letos po svetu povečali za 10,4 % na 1,3 bilijona ameriških dolarjev.
“Ta raziskava poudarja pomen obravnave tiskalniške infrastrukture v oblaku kot ključne strateške pobude IT,” je povedal podpredsednik Lexmarka za globalno trženje in vodja oddelka rešitev IoT Matt Dollus ter dodal: “Uveljavljena podjetja v vseh panogah so pod pritiskom, da se preoblikujejo v prvenstveno digitalne organizacije. Pandemija Covid-19 je razkrila vrzeli in slabosti v informacijski infrastrukturi, mnoga podjetja pa so v težavah, ker na pot lastne digitalne preobrazbe niso vzela še področja tiskanja.”
Izzivi preobrazbe
Skoraj polovica anketiranih podjetij poroča o izzivih pri vključevanju obstoječih IT-rešitev v novo infrastrukturo in težavah pri posodabljanju ali nadomeščanju starejših poslovnih procesov. 60 % podjetij je preseglo proračune za digitalno preobrazbo, 54 % pa se jih je soočalo z zamudami in podaljšanimi časovnimi roki projektov.
Raziskava ugotavlja tudi velike razlike med državami. V ZDA, Veliki Britaniji in Nemčiji ima 67 % podjetij izzive na področju integracije, v Braziliji pa le 20 %. To je verjetno posledica kompleksnosti poslovanja na razvitejših trgih.
Medtem, ko se je obseg tiskanja v podjetjih zmanjšal, saj so nekatere organizacije sledile digitalnemu pristopu k upravljanju dokumentov, ima več kot polovica vseh za poslovanje bistvenih procesov in dokumentnih tokokrogov še vedno pomembne zahteve glede tiskanja (1). Organizacije bodo morale v bližnji prihodnosti zagotoviti tiskanje kot bistveno informacijsko storitev.
Težave v tiskalniških okoljih
Upravljanje informacijske infrastrukture ostaja izziv podjetij, pri čemer večina izraža podobne pomisleke, ko gre za zastarela tiskalniška okolja. Izpostavljajo predvsem:
• Zagotavljanje varnosti tiskalniške infrastrukture in naprav (81 %)
• IT-breme, povezano z upravljanjem tiskanja in tiskalniških strežnikov (81 %)
• Upravljanje virov (81 %), hkrati pa tudi pomanjkanje vpogleda v porabo (80 %)
• Zastaranje tehnologije in težave pri posodabljanju ali zamenjavi starejše strojne opreme za tiskanje (79 %)
V iskanju preproste rešitve
“IDC verjame, da je čas, da organizacije začnejo razmišljati o tiskanju bolj strateško – pogovor o tiskanju naj vključijo v širši kontekst svojih razprav o digitalni preobrazbi, povezanih s selitvijo v oblak in strategijami obdelave dokumentov,” je dejal Robert Palmer, podpredsednik področij rešitev za upodabljanje, tiskanje in dokumente v IDC Research.
Zdi se, da so si vodje IT v podjetjih enotni glede izbire poslovnih modelov. Raje imajo najem, torej tiskanje kot storitev, kot financiranje lastnega okolja (70 % v primerjavi z 22 %) in priznavajo (94 % se jih strinja), da ima internet stvari (IoT) potencial za izboljšanje upravljanja flote tiskalnikov.
“Vodje IT prepoznavajo prednosti oblaka in interneta stvari,” ugotavlja Dollus in dodaja: “Zagotavljanje tiskanja kot IoT-izdelka kot storitve bo pospešilo poslovno agilnost in poenostavilo upravljanje in nabavo IT, hkrati pa izboljšalo uporabniško izkušnjo za stranke. Infrastruktura tiskanja v oblaku kot storitev ponuja dostop do sodobne in varne tiskalniške infrastrukture, ki je lahko podlaga za prihodnje pobude za digitalno preobrazbo.”
Prijavi napako v članku