Koliko sistemskega pomnilnika potrebujemo v letu 2022?
Uporabniki osebnih računalnikov se pogosto pritožujejo nad velikimi »zahtevami«, ki jih imajo spletni brskalniki do sistemskega pomnilnika (RAM). Nekateri spletni brskalniki namreč pri delovanju porabijo izredno veliko sistemskega pomnilnika in kaj hitro se zgodi, da tega zmanjka za ostalo programsko opremo, vključno z operacijskim sistemom. Celoten sistem tako prične delovati veliko počasneje.
Poleg spletnega brskalnika veliko sistemskega pomnilnika porabijo tudi računalniške igre in določeni računalniški programi. Koliko sistemskega pomnilnika pa dejansko potrebujemo v letu 2022? Strokovnjaki so prepričani, da je za večino uporabnikov dovolj osem gigabajtov sistemskega pomnilnika. To naj bi bilo dovolj za deskanje po svetovnem spletu, upravljanje z urejevalniki tabel in celo za igranje določenih računalniških iger. S štirimi gigabajti sistemskega pomnilnika in operacijskim sistemom Windows 10 ali 11 pa bo to vse prej kot enostavna naloga. Štirje gigabajti bodo torej premalo.
Če si lahko privoščite nakup računalnika s šestnajstimi gigabajti sistemskega pomnilnika, toliko bolje. To vam bo namreč omogočilo, da boste brez težav in zatikanj uporabljali številne programe in igrali računalniške igre. Več kot 16 gigabajtov sistemskega pomnilnika pa strokovnjaki priporočajo tistim, ki uporabljajo naprednejšo programsko opremo in razpolagajo z računalniškim sistemom z nadvse zmogljivo strojno opremo. Tu imamo v mislih predvsem zmogljivo grafično kartico in seveda procesor.
Prijavi napako v članku