Kakšen video nadzorni sistem potrebujete za varnost podjetja?
Podjetja se najpogosteje in povsem pričakovano poslužujejo profesionalnih video nadzornih sistemov. Sistem za video nadzor je običajno sestavljen iz niza varnostnih kamer, monitorjev in snemalnikov. Pogosto se tovrstne sisteme dopolnjuje še z različnimi senzorji, kot so na primer senzorji gibanja.
Sistemi nadzora so obenem preventiva in kurativa. Preprečijo lahko vdor ali tatvino, še preden se ta sploh zgodi. Veliko večja verjetnost je, da boste nepridiprave odgnali že z vzpostavljenim nadzornim sistemom. Če se vdor ali kraja vseeno zgodi, imate možnost pregleda posnetkov, s katerimi boste lahko identificirali storilce.
Hrbtenica vsakega video nadzornega sistema so kamere, kjer je ključnega pomena, da izberete za podjetje najbolj ustrezne.
Kakšen video nadzorni sistem potrebujete za svoje podjetje?
Pri izbiri morate biti pozorni na nekaj ključnih faktorjev, ki bodo vplivali na učinkovitost nadzornega sistema.
- Ločljivost in hitrost osveževanja – Najpomembnejši dejavnik pri zanesljivosti video nadzornih kamer je ločljivost. Potrebovali boste kamere, ki lahko beležijo dogajanje v visoki ločljivosti, bolj natančno vsaj 1080p in višje. Tako boste lahko zanesljivo in natančno prepoznali osebe ali predmete na sliki. Hitrost osveževanja je manj pomembna, a vseeno je priporočljivo izbrati kamere, ki osvežujejo sliko pri vsaj 25 sličicah na sekundo.
- Vrsta kamere – Izbirali boste med dvema glavnima kategorijama kamer, IP in analogne kamere. IP kamere običajno ponujajo več funkcij in zmogljivosti, vendar pogosto v realni rabi še vedno naletimo na analogne kamere.
- Vrsta napajanja – izbirate lahko med POE in 12V napajanjem. POE napajanje je priročna in učinkovita metoda, pri kateri se moč za kamere prenaša preko istega Ethernet kabla, ki se uporablja za prenos podatkov.
- Vrsta shranjevanja in kapaciteta – Izbirate lahko med tremi vrstami shranjevanja videoposnetkov za svoj sistem video nadzora: omrežni snemalnik (NVR), digitalni snemalnik (DVR) in hibridni snemalnik.
- Kakovost, ki si jo želite, in trajanje videoposnetkov določata, koliko prostora za shranjevanje potrebuje vaš sistem nadzora.
- Če nameravate snemati in arhivirati visokokakovostne posnetke, boste morali temu nameniti veliko prostora za shranjevanje. Prav tako morate določiti, ali boste posnetke shranjevali lokalno na notranjem pomnilniku kamere, na trdem disku ali zunaj na platformi v oblaku.
Pomembne so tudi nekatere dodatne funkcije, kot na primer dober nočni način, pametno zaznavanje gibanja, tehnologija WDR, možnost povečave, nagiba in vrtenja kamer (PTZ). Presodite, kaj točno potrebujete za varnost svojega podjetja in na podlagi tega izberite ustrezen nadzorni sistem.
Hilook video nadzorni sistem za varnost podjetja
Proizvajalec Hilook ima na voljo kar nekaj varnostnih rešitev, ki se zlahka prilagajajo podjetjem različnih velikosti iz različnih panog.
Izberete lahko Hilook video nadzorni sistem s 4 brezžičnimi 2 MP kamerami in priloženim snemalnikom, ki so prednastavljeni za takojšno rabo. Posnetke lahko shranjujete na vgrajen disk kapacitete 1 TB ali pa na SD kartico v posamezni kameri. Do posnetkov lahko dostopate preko brezplačne aplikacije ali spletnega brskalnika. Digitalni WDR pa bo poskrbel za bolj enakomerno in uravnoteženo osvetlitev ter izboljšano kakovost slike v zahtevnih svetlobnih pogojih.
Namesto kompleta vse-v-enem lahko prosto kombinirate vrsto in število kamer ter vrsto snemalnika. Odločite se lahko za kamere različnih oblik s širokim vidnim kotom, kot na primer Hilook IP kamere serije C1, ali pa PTZ kamere, ki imajo zmožnost nagiba, vrtenja in povečave.
Ne pozabite na skladnost
V skladu z novim zakonom ZVOP-2 morate ob uporabi video nadzornih kamer na vidno mesto postaviti ustrezne nalepke. Te nalepke so ključnega pomena za obveščanje ljudi o prisotnosti video nadzora in za spoštovanje zasebnosti. Brez skrbi, nalepk vam ni potrebno izdelati sami. Dobite jih lahko pri podjetju TechTrade.
Če bi radi izvedeli več o profesionalnih nadzornih kamerah Hilook, obiščite www.techtrade.si. Kakšne nadzorne kamere pa so primerne za potrošnike, si lahko preberete TUKAJ.
Prijavi napako v članku