Kako izboljšati varnost z Microsoft Defender rešitvami? webinar [12.12.2023]
V letu 2022 je bilo v Sloveniji zabeleženo povečanje števila kibernetskih napadov za 30%, kot poroča SI-CERT. Na vrhu seznama prevladujejo phising napadi, kjer je viden premik k uporabi pametnih telefonov in SMS sporočil. Večina napadov se izvaja prek elektronske pošte, pri čemer je 78% vseh kibernetskih napadov usmerjenih v podjetja. Kriminalne združbe so odkrile pot do denarja, kar povečuje število napadov, zato postaja ključna učinkovita varnostna strategija za zaščito pred kibernetskimi grožnjami.
Kibernetski napadi na podjetja
Napadi na podjetja niso izgubili na intenzivnosti, pri čemer so še posebej tarča mala in srednje velika podjetja. Taktika napadalcev pogosto vključuje pošiljanje priloge elektronske pošte s sporočilom, ki uporabnika prepriča, da nanjo klikne.
Zaradi uporabe umetne inteligence so lažna sporočila postala bolj prepričljiva in z različnimi tehnikami se izognejo tudi filtrom poštnih strežnikov. Najvišji znesek oškodovanja je bil ocenjen na 3.000.000 evrov, vendar je bil prenos denarja preprečen zaradi učinkovitih nadzornih mehanizmov bank. Zneski oškodovanj segajo od 3,400 evrov do 58.000 evrov pri phising napadih, pri čemer so tudi lažne tehnične pomoči prispevale k izgubam v višini 19.000 evrov (Poročilo o kibernetski varnosti v Sloveniji).
Brezplačen Microsoft Defender webinar
Pridružite se nam 12.12.2023 na brezplačnem webinarju, kjer bomo predstavili Microsoft Defender rešitve za izboljšanje kibernetske varnosti. Izvedeli boste, kako učinkovito zaznavati, preprečevati in se odzvati na današnje kibernetske grožnje.
Predstavili bomo rešitve, ki jih ponuja Microsoft Defender, kateri so najpogostejši tipi napadov in kako se zaščititi z Microsoft Defenderjem. Pridružite se nam! Nimate ničesar za izgubiti. Lahko samo izboljšate kibernetsko varnost.
Več o webinarju in prijava >> |
Prijavi napako v članku