Kako bo mogoče Windows 7 posodobiti na Windows 11?
Ker je zanimanje za prihajajoči operacijski sistem Windows 11 vse večje, so pri podjetju Microsoft nedavno najavili prvo uradno poskusno različico operacijskega sistema Windows 11. Ta je na voljo v okviru programa Windows Insider. Novost uporabniku ponuja vpogled v številne novosti novega operacijskega sistema, na nekatere možnosti pa bo treba počakati.
Trenutno je znano, da bo mogoče Windows 11 namestiti na večino računalnikov, ki poganjajo operacijski sistem Windows 10. Za to bo treba imeti osebni računalnik z vsaj gigaherčnim 64-bitnim procesorjem z vsaj dvema procesorskima jedroma, štirimi gigabajti sistemskega pomnilnika in 64 gigabajti prostora za shranjevanje podatkov. Poleg tega bo treba imeti še grafično kartico združljivo s knjižnico DirectX 12 in gonilniki WDDM 2.0 ter zaslon ločljivosti 720p z diagonalo večjo od 22,9-centimetrov oziroma 9-palcev. Tu ne smemo pozabiti niti na podporo za varnostni sistem TPM 2.0.
Kaj pa nadgradnja osebnih računalnikov, ki poganjajo že odpisani operacijski sistem Windows 7? Podjetje Lenovo je nakazalo, da bi lahko tudi ti uporabniki prejeli novi Windows 11 brezplačno. To bo seveda držalo za vse uporabnike, ki bodo razpolagali z računalniki, ki bodo združljivi z operacijskim sistemom Windows 11. Edina težava pa bo v tem, da bo treba novi sistem namestiti povsem od začetka, kar pomeni, da bomo izgubili dostop do vseh programov in podatkov.
Neuradno je sicer še vedno mogoče nadgraditi zastareli Windows 7 na novejši Windows 10. To pomeni, da bi v tem primeru lahko enostavno nadgradili naš sistem na novi Windows 11. S tem pa bomo seveda ohranili tako združljive programe kot tudi vse podatke in druge nastavitve.
Prijavi napako v članku