02.04.2013 12:50
Posodobljeno 11 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Izjemen uspeh slovenskih startupov – 3 podjetja sprejeta v prestižen londonski inkubator Wayra

V finalnem izboru tehnološkega inkubatorja Wayra so izmed 3.444 prijav v svoj program sprejeli 17 zmagovalnih podjetij. Kar 3 prihajajo iz Slovenije.

Na zaključni tridnevni dogodek je bilo povabljenih 30 finalistov. Ekipe so predstavljale projekte iz različnih področij, od računalništva v oblaku do družabnih aplikacij. Izbrani projekti bodo prejeli investicijo v vrednosti 60.000 evrov, Wayra pa jim bo v letu 2013 omogočila tudi skupne poslovne prostore v središču Londona ter dostop do številnih mentorjev in investitorjev.

V postopku izbora so se po več krogih preverjanja v finalni izbor uvrstila štiri slovenska podjetja, med končne zmagovalce pa so se uvrstila tri:

• JollyDeck je rešitev za izvedbo izobraževanja v podjetjih. Temelji na uporabi elementov iger, ki naredijo izobraževanje zabavno in učinkovito.
  • Peekster je mobilna aplikacija, ki povezuje tiskane medije z vsebinami na spletu.
  • iHelp je mobilna aplikacija in platforma, ki zagotavlja učinkovito obveščanje in pomoč v primeru zdravstvenih težav.

V finalni izbor se je uvrstil tudi projekt FootureApp, ki spodbuja hojo in uporabo kolesa namesto drugih načinov prevoza.

Wayro je leta 2011 ustanovila španska družba Telefonica. Inkubator obsega mrežo 11 akademij v državah Evrope in latinske Amerike ter sodi med največje na svetu.

Vaška pot 17c, 1235 Radomlje, Tel: 01 563 60 60
Vodilni na področju trženja projektorjev – strokovno svetovanje, izposoja, montaža in servis Z več kot 30-letnimi izkušnjami in najboljšo izbiro projekcijske opreme za vas. V ... Več