FBI nad organiziran kriminal kar z okuženimi telefoni Android
Največja težava, s katero se dan za dnem spopadajo uporabniki pametnih mobilnih telefonov in tabličnih račuinalnikov Android, so škodljive programske kode. Njihovo število namreč še vedno narašča kot za stavo. Poleg tega zlonamerne kode za trenutno najbolj razširjen mobilni operacijski sistem postajajo vse bolj nevarne za uporabnike. Kot vse kaže tudi ameriški zvezni preiskovalni urad FBI (Federal Bureau of Investigation) uporablja zlonamerne kode, in sicer za sledenje nepridipravom.
Ameriški zvezni preiskovalni urad je zlonamerno kodo skril v aplikacijo “Anom”, ki naj bi organiziranemu kriminalu zagotavljal varno komunikacijo. Na srečo pa je prirejena aplikacija vsa sporočila posredovala tudi agentom. Prirejena mobilna aplikacija “Anom” je bila nameščena na pametnih mobilnih telefonih Pixel 4a. Ameriški zvezni preiskovalni urad je imel pod nadzorom kar 12 tisoč naprav Pixel 4a. V določenih primerih pa je bil uporabljen tudi starejši pametni mobilni telefon Pixel 3a.
Ameriški zvezni preiskovalni urad je preko prirejene aplikacije skupaj spremljal 300 kriminalnih združb v več kot 100 državah širom sveta. Skupaj je policijskim silam uspelo aretirati kar 800 nepridipravov in zajeti zajetno količino prepovedane droge in orožja. Ker je mobilni operacijski sistem Android nadvse prilagodljiv, so mnogi poznavalci prepričani, da bodo policijske sile širom sveta nanj še dolgo časa nameščale prilagojene aplikacije, ki jim bodo v pomoč v spopadu proti kriminalu.
Prijavi napako v članku