Diskovni sistem kot integralni del konvergirane infrastrukture
P4800 tako konsolidira strežnike, diskovne sisteme, sisteme za napajanje in hlajenje ter mrežno opremo v arhitekturno usklajeno celoto, ki močno poenostavi upravljanje in zniža stroške. HP P4800 BladeSystem SAN sestavljajo HP BladeSystem c7000 ohišje, štiri fizična P4000sb vozlišča, dve visoko zmogljive SAS stikali in dve MDS 600 ohišji za trde diske visoke gostote. Za mrežne povezave znotraj BladeSystem ohišja skrbi tehnologija FlexFabric tehnologija, ki omogoča alokacijo podatkovnih poti do vsake strežniške ali SAN mrežne kartice indivdualno, s čimer dosežemo visoko stopnjo fleksibilnosti virtualnih okolij. LAN in SAN infrastrukturi sta tako poenoteni, zmogljivost iSCSI podatkovnega omrežja pa znaša 10GbE.
Celoten sistem zaseda 20U višine v strežniški omari, v njem pa je prostora za 12 dodatnih strežniških rezin. Vsa štiri P4000sb SAN vozlišča s SAS diski komunicirajo preko redundantnih SAS stikal, v osnovi pa je na voljo 63TB bruto kapacitete, ki jo lahko brez težav povečamo do 504TB znotraj enega SAN omrežja. Visoko razpoložljivost podatkov zagotavljajo strojno podprta RAID 5 tehnologija v MDS600 diskovnih ohišjih, poleg tega pa še Network RAID ravni 5, 6, 10, 10+1 ali 10+2. Nameščene strežniške rezine do SAN omrežja dostopajo preko 10-gigabitnega vmesnika v c7000 ohišju, kar zagotavlja visoko varnost podatkov, saj podatkovni promet dejansko sploh ne izstopi iz strežniške omare.
Na HP P4800 G2 SAN teče SAN/IQ 9.0 programska oprema z izboljšano podporo za »VMware vStorage API for Array Integration (VAAI)«. Rezultat je bistvena pohitritev VMware funkcij, kot so kloniranje, hkrati pa se precej zmanjša obremenitev VMware ESX strežnikov, kar odjemalcem omogoča povečanje gostote virtualnih strojev na diskovno enoto tudi do 6-krat.
P4800 je še posebej primerna platforma za rešitve virtualnih namizij (VDI). V primerjavi s klasičnimi, neintegriranimi sistemi je P4800 sistem sposoben podpreti do 1.600 uporabnikov in to ob polovico nižjih investicijskih stroških. Prihranek gre predvsem na račun dejstva, da zunanja stikala in kablovje niso potrebni. Na voljo sta dve referenčni arhitekturi, ki podpirata bodisi Microsoft Hyper-V skupaj z rešitvijo Citrix XenDesktop, bodisi VMware View. Za potrebe upravljanja uporabljamo enotno HP Insight Software programsko opremo in tako celotno infrastrukturo upravljamo z enega mesta in z enotnim programskim orodjem.
Prijavi napako v članku