Digitalna evolucija izvirnih rešitev
Tradicionalni dogodek je bil posvečen predstavitvi nove generacije kod ter povezanih standardov in tehnologij, ki pripomorejo k učinkovitejšim poslovnim procesom in trajnostnejši prihodnosti. Strokovno srečanje je bilo razdeljeno na tri tematske sklope. Uvodni del je bil namenjen novostim na področju globalne identifikacije in kakovosti podatkov, ki so temelj sodobnega poslovanja. Uvodno predavanje je pripravil Robert Beideman iz ameriške izpostave GS1, ki je izpostavil pomen identifikacije v poslovnih procesih in njen vpliv na nadzor številnih ključnih področij poslovanja.
Nadaljevanje je pripadlo Mariji Groznik iz GS1 Slovenija, ki je poudarila vpliv kakovostnih podatkov na sledljivost in varnejše zdravljenje. Svoje prispevke so predstavili tudi gostujoči predavatelji. Sebastian Ivšek iz podjetja FarmAsist je prikazal rešitve za bolj učinkovito in varno upravljanje z zdravili v bolnišnicah, kjer sledenje temelji na avtomatizaciji procesov od sprejema zdravil do njihove uporabe pri pacientih. Anže Smerdelj iz podjetja BioSistemika je z osupljivim predavanjem o shranjevanju podatkov v DNK predstavil inovativno rešitev za označevanje, identifikacijo in izboljšanje sledljivosti.
Po krajšem premoru je sledil drugi tematski sklop z naslovom “Kode nove generacije za rešitve trajnostne prihodnosti”. Roko Staničić iz GS1 Slovenija je predstavil možnosti uporabe 2D kod v povezavi s standardom GS1 Digital Link, ki prinaša številne prednosti v maloprodaji. Janko Hodža iz podjetja LEOSS je z zanimivo predstavitvijo eCenovk osvetlil prihodnost označevanja cen z elektronskimi cenovkami, ki omogočajo prikaz cen in dostop do dodatnih informacij prek 2D kod.
Janez Zaletel iz GS1 Slovenija je predstavil novosti na področju uvajanja digitalnih potnih listov v EU, ki postajajo vse pomembnejši za ključne poslovne subjekte. Uroš Ferlin je z nekoliko lahkotnejšim, a izjemno uporabnim predavanjem o “hekanju časa” udeležencem predstavil načine za izboljšanje prisotnosti in večjo delovno učinkovitost.
Zadnji tematski sklop je bil namenjen interoperabilnosti globalnih standardov pri razvoju inovativnih rešitev. Ema Lovšin iz podjetja Trace Labs (OriginTrail) je predstavila uporabo preverljive umetne inteligence in standarda GS1 Digital Link pri poslovnih procesih. Andrej Planina iz podjetja Špica International je podal vpogled v skladiščne in logistične rešitve v povezavi s standardi GS1 ter izpostavil praktične primere uporabe.
Dogodek smo zaključili z zanimivim predavanjem Matica Ceglarja iz GS1 Slovenija o izvirnem označevanju embalaže. Zadnje predavanje je pripravila Badita Cecilia Victoria iz podjetja Wipotec, ki je z naslovom “Revolucija maloprodaje: Kako 2D kode spreminjajo izdelke in omogočajo trajnostne rešitve” še dodatno utrdila pomen uvedbe 2D kod v sodobnem gospodarstvu.
Za prav posebno zaključnico pa je poskrbel Dedek Mraz, ki je udeležence obdaril in jim zaželel vse najlepše v prihajajočem letu.
Posnetek dogodka si lahko ogledate na povezavi: Dan GS1 2024.
Prijavi napako v članku