Četrta izdaja Potrošniškega vodnika
Potrošniški vodnik Slovenske knjige (krajše PV) se je že četrtič zapored kot tipičen predstavnik imenikov, ki jih Evropa označuje s kratico B2C, pojavil na slovenskem trgu. Imeniki te vrste, pretežno namenjeni iskanju najugodnejše ponudbe izdelkov in storitev v lokalnih okoljih, so pomembno dopolnilo poslovnim imenikom za medorganizacijsko trženje (B2B), med katere sodi tudi v Sloveniji najbolj znan poslovni imenik PIRS kot starejši brat omenjenega izdelka.
Geslo “Videti in biti viden!”, splošni zaščitni znak imenikov Slovenske knjige, je v PV udejanjeno v dveh izrazito ločenih delih. “Vidijo” končni potrošniki, ponudniki izdelkov in storitev pa poskušajo biti čim bolj vidni z ustrezno oblikovanimi objavami oziroma sporočili potencialnim kupcem.
PV je ob upoštevanju dolgoletnih izkušenj z oglasnimi sporočili ustvarila Pirsova ekipa po Pirsovih standardih. To med drugim pomeni, da so prednost namenili kakovosti podatkov pred njihovo količino – v vodniku so objavljeni podatki o nekaj deset tisoč dejansko delujočih poslovnih subjektih, ki so jih zastopniki bodisi obiskali in pri njih neposredno preverili podatke (takšnih je bilo največ) ali pa so bili podatki pridobljeni z navzkrižnim preverjanjem iz obstoječe Pirsove baze in uradnih slovenskih poslovnih podatkovnih zbirk.
Zaradi velikega števila podatkov in še boljše prilagojenosti načelu “razmišljaj globalno, deluj lokalno”, so avtorji objave razdelili v štiri knjige. Katero področje pokriva posamezen zvezek PV, je vidno že z naslovnice. Za lažje iskanje po izdelkih in storitvah je dodan priročen iskalnik, ki uporabnika prek 3.700 konkretnih ključnih besed pripelje na mesto v knjigi, kjer se začenjajo objave iz posameznih dejavnosti, v katerih se lahko pojavlja določen izdelek ali storitev. To omogoča enostavnejši dostop do podatkov zlasti v primerih, kadar vnaprej ne vemo, v kateri dejavnosti naj iščemo iskani izdelek oziroma storitev.
Prijavi napako v članku