Bitdefender je premagal konkurenco
Uporabniški vmesnik
Uporabniški vmesnik je preprost in nastavitve posameznih sklopov hitro dostopne. Z drsniki On/Off lahko v trenutku izklopimo ali vklopimo želeno zaščito za stalni protivirusni nadzor, požarno pregrado, posodobitve, zaščito proti ribarjenju v spletnem brskalniku, zaščito proti nezaželeni elektronski pošti, starševski nadzor, elektronsko denarnico in Safego, ki skrbi za varnost na Facebooku. Način Autopilot zmanjša interakcijo z uporabnikom na minimum in omogoči varno delovanje računalnika s kar najmanjšim odzivom uporabnika.
Bitdefender nas privzeto opozarja tudi na morebitne nove ranljivosti v operacijskem sistemu in ponudi namestitev popravkov, ki jih namesti preko Okenskih nadgradenj. Vulnerability scanner poleg posodobitev za operacijski sistem preverja in namešča tudi posodobitve za druge programe, kot sta Java in Adobovo programje.
Zaskrbljenim staršem ponuja Bitdefender dokaj močen starševski nadzor nad spletnimi stranmi, ki jih lahko otrok obišče. Zaščita pred nezaželeno elektronsko pošto je dokaj dobra, opira pa se na tehnologijo, ki jo ima Bitdefender v oblaku, kar omogoča hitrejše prepoznavanje takšne pošte z manj porabljenimi viri.
Rezultati testa
Na testu prepoznavanja in odpravljanja virusov, je Bitdefender iz vzorca 5.000 virusov izpustil le 4. Žal Bitdefender tudi nekoliko upočasni računalnik, saj za obdelavo videa zahteva več časa od vseh testiranih programov. Proizvajalec se pohvali, da Bitdefender za iskanje virusov uporablja svojo tehnologijo Photon, s katero drastično pospeši iskanje in zmanjša obremenjenost računalnika. Iskanje virusov res poteka dokaj hitro – le kadar naleti na večjo količino tovrstne nesnage, se malce zavleče. Čeprav med odpakiranjem stisnjenih datotek ni prepoznal prav nobenega virusa, je že pri poskusu dostopa do odpakirane datoteke, ki je vsebovala virus, le tega zaznal in preprečil dostop.
Gre za vsestransko zaščito, ki je sicer nekoliko počasnejša od konkurence, vendar je v celoti najbolje uravnotežena. Kot osnovo jo uporabljajo tudi nekateri drugi izdelovalci. V tokratnem testu antivirusnih rešitev za leto 2014 si je prislužil nagrado Zlati monitor.
O nagradi Zlati monitor
Nagrado Zlati monitor podeljuje revija Monitor, in sicer od aprila 1993. V njihovem laboratoriju opravljajo primerjalne preizkuse skupine enakovrstnih izdelkov računalniške opreme. Pri takih preizkusih zberejo vse izdelke ene vrste, ki jih je mogoče dobiti na slovenskem trgu, jih podvržejo strogim in natančnim meritvam ter jih medsebojno primerjajo glede kakovosti, uporabnosti in ne nazadnje glede cene oz. vrednosti za določeno ceno. Najboljšim izdelkom v posameznih kategorijah podelijo priznanja kakovosti izdelka in ugodnosti nakupa – »zlati Monitor«.
Bitdefender
Slovenski uvoznik in distributer izdelkov Bitdefender je Parametica.
Prijavi napako v članku