Računalništvo, telefonija
30.05.2016 15:56
Posodobljeno 8 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

10 nasvetov, kako poskrbeti za varnost vašega telefona

Glede na to, da danes uporabljamo naše pametne telefone za nakupovanje, druženje, bančne storitve in praktično ni dejavnosti, kjer nam ne bi delali družbe, je ključno, da zagotovimo njihovo varnost in preprečimo neljube zlorabe. Za vas smo po pisanju spletnega portala TechRadar povzeli 10 nasvetov, s katerimi lahko povečate stopnjo varnosti svojega novodobnega "najboljšega prijatelja".
10 nasvetov, kako poskrbeti za varnost vašega telefona
10 nasvetov, kako poskrbeti za varnost vašega telefona

1) Uporabljajte “močnovarnostno geslo zaslona – Odklepanje z izbranim vzorcem je privlačno na prvi pogled, prav tako prepoznavanje obraza, vendar manj varno od PIN-a ali prstnega odtisa.


2) Zaklepajte svoje aplikacije – Uporabniki Androida z aplikacijo App Lock, uporabniki IOS sistema pa primerljive aplikacije še nimate, vendar vedno več aplikacij omogoča zaklepanje na prstni odtis, kar je zagotovo dobra novica.


3) Izpisujte (“log out”) se iz aplikacij in storitev – Predvsem prikladen ukrep, če vam slučajno ukradejo telefon. Ponovno vpisovanje sicer traja dlje, vendar zagotovo ne želite, da bi kdo imel dostop do vaših nakupovalnih aplikacij, bančnih računov ali družbenih omrežij.


4) UporabljajtePassword manager – Aplikacije, ki namesto vas ustvarijo dolga, “močna” gesla in jih sproti tudi shranjujejo, med drugim LastPass in Dashlane.


5) Uporabljajte antivirusne programe – Predvsem uporabniki Android sistemov, ki si želite dodatne varnosti, kajti iOS sistem je vseeno nekoliko bolj zaprt in težje dostopen.


6) Izogibajte se neuradnim trgovinam aplikacij – Gre za preventiven ukrep, kajti neuradna spletna mesta po raziskavah vsebujejo veliko več zlonamernih vsebin.


7) Izogibajte se javnim omrežjem – Tovrstna nezaščitena omrežja omogočajo nepridipravom lahek dostop do vaših informacij, zato je bolje, da predvsem določenih občutljivih storitev ne opravljate na teh lokacijah.


8) Šifrirajte svojo komunikacijo – Naprednejši varnostni ukrep (omogočajo ga aplikacije WhatsApp, iMessage itd.), kar pa ne prepreči fizičnega dostopa do vaših sporočil.


9) Zagotovite si sledljivost telefona – Uporabniki Androida z aplikacijo Android Device Manager lahko preko Google računa najdete svoj telefon, mu pošljete sporočilo ali ga zaklenete na daljavo. Uporabniki iOS sistema pa s prijavo v iCloud ali z uporabo aplikacije Find My iPhone storite enako.


10) Uporabljajte dodatno varnostno programsko opremo – Android Device Manager, FInd My iPhone ali nekoliko kompleksnejšo aplikacija Prey Anti Theft. Te aplikacije ne bodo preprečile kraje vašega telefona, bodo pa povečale možnost, da ga dobite nazaj.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

EPSON

, ,
Zlati partner

E-LABORAT d.o.o.

Letališka cesta 5, 1000 Ljubljana, Tel: 01 565 52 92
E-laborat, svetovalno analitična družba, d.o.o. je vodilni slovenski center za raziskave poslovnega interneta. Vsako leto analizirajo poslovno učinkovitost več kot tisoč spletnih ... Več

CDS COM d.o.o.

Pot k sejmišču 30, 1231 Ljubljana Črnuče, Tel: 01 580 96 50
Podjetje CDS COM d.o.o. je na slovenskem trgu prisotno že več kot 30 let. Prepoznavno je kot kvaliteten distributer in serviser strojne opreme za potrebe digitalnega tiska. Poleg ... Več

DEMAR d.o.o.

Gmajna 10, 1236 Trzin, Tel: 05 907 40 61
Drzne rešitve za spletne predstavitve z dušo Obstaja agencija, ki ponuja rešitve za podjetja, organizacije, znamke in posameznike. Za vse, ki pogrešajo sodobnost, kreativnost ... Več