Operacijski sistem Google Fuchsia z možnostjo poganjanja aplikacij za Android in Linux?
Google nas je že pred leti prijetno presenetili s projektom imenovanim Fuchsia OS, ki se je pridružil že uveljavljenima projektoma mobilnega sistema Android za mobilne naprave in operacijskega sistema Chrome OS za namizne in prenosne računalnike. Gre za zanimiv projekt oziroma operacijski sistem v povojih, ki temelji na programskem jeziku Dart in katerega jedro podpira vse vrste naprav. To bi v praksi lahko torej pomenilo, da bi sistem Google Fuchsia v bližnji prihodnosti namestili tako na pametno ročno uro kot na pametni mobilni telefon ali namizni računalnik.
Da ima podjetje Google z operacijskim sistemom Fuchsia OS resne namene, kaže dejstvo, da je ta od konca lanskega leta na voljo tudi zunanjim programerjem. Ključen namen za »odprtje« novega sistema je seveda predvsem ta, da bi razvoj novosti potekal hitreje. Kot kaže, se podjetju Google na tem področju zelo mudi. Novost naj bi bila primerna za bogato paleto naprav, saj na prvo mesto postavlja varnost, možnost hitrih nadgradenj in seveda hitro delovanje tudi na manj zmogljivih napravah. Poleg tega bi bilo mogoče operacijski sistem Fuchsia OS poganjati tako v navezi s klasičnimi procesorji x86 kot s procesorji ARM, kar bo zagotovo razveselilo mnoge.
Poleg tega naj bi operacijski sistem Google Fuchsia OS bodil možnost poganjanja mobilnih aplikacij za Android in programske opreme za Linux brez potrebe po prilagajanju ali po uporabi navideznih operacijskih sistemov. Zasluge za to naj bi šle »prevajalniku« imenovanemu Starnix, ki naj bi poskrbel za to, da bodo aplikacije za Android in Linux brez težav uporabljale jedro sistema Fuchsia OS. To bi novemu operacijskemu sistemu prineslo izjemno konkurenčno prednost pred drugimi operacijskimi sistemi, kar bo seveda ključnega pomena za njegov uspeh ob uradni najavi.
Prijavi napako v članku