Računalništvo, telefonija
22.03.2016 11:05
Posodobljeno 9 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

5 varnostnih ukrepov za izogibanje pred kiber-izsiljevanju

5 varnostnih ukrepov za izogibanje pred kiber-izsiljevanju
5 varnostnih ukrepov za izogibanje pred kiber-izsiljevanju

Varnost v velikih podjetjih je eden izmed najbolj pomembnih faktorjev pri izogibanju izsiljevanja kiber kriminalcev na korporativnih omrežjih. Zato so pri Panda Security izdali Praktični varnostni vodič za izogibanje kiber-izsiljevanja, v katerem je zapisano, da so španska podjetja na največjem udaru pred krajo podatkov v Evropi. Napovedi kažejo, da Španija postaja eden največjih ciljev kiber napadov.

Kiber-izsiljevanje: neomejena grožnja

V preteklih letih je ogromna rast kiber napadov vplivala na podjetja, da so posvetila več časa in resursov za spopadanje s problemom spletnih napadov in iskanju rešitev za večji nadzor nad datotekami v podjetjih.

Napadi tega tipa izsiljevanja izhajajo iz različnih naslovov: 39% jih izhaja iz goljufivih spletnih strani, 23% iz programov, prenešenih iz spleta in 19% iz okužene e-pošte ali priponk.

Kiber-izsiljevanje se začne z izsiljevanjem žrtev, da plačajo in se s tem izognejo ugrabitvi njihovih datotek. Ko se podjetje enkrat vda v izsiljevanje, plačilo poteka z uporabo Bitcoinov. Kasneje žrtev izsiljevanja prejme e-pošto s kodo, ki dešifrira podatke, čeprav v veliko primerih plačilo ne garantira, da podjetje ne bo ponovna žrtev spletnega izsiljevanja v prihodnosti.

Kako različni tipi zlonamerne programske opreme vplivajo na podjetja?

Podjetja se smatrajo za osrednjo tarčo zlonamerne programske opreme, ki je zastavljena tako, da naredi karseda veliko škode. Nevarnost za računalnike predstavljajo različne oblike zlonamerne programske opreme. Ramsonware napada datoteke na računalniku; APT (Advanced Persistant Threat) je sistem, ki od znotraj nadzoruje varnost računalnika; spletno ribarjenje (phishing) preko lažnega URL naslova pridobi posameznikovo identiteto; trojanski konj omogoča hekerjem nadzor nad računalnikom, črv pa lahko okuži vse računalnike.

Pandinih 5 varnostnih predlogov za izogibanje kiber-izsiljevanja:

  1. Svetujte svojim uporabnikom: naj bodo na tekočem s tveganji, ki jih prinaša odsotnost dobre varnostne rešitve.
  2. Postavite pravila za delo na spletu: dodelite serijo pravil, ki preverjajo ugled spletnih strani, do katerih se lahko dostopa.
  3. Oblikujte rešitev za vaše potrebe: preverite, da imate pravo rešitev za vaše podjetje in da je redno posodobljena.
  4. Vzpostavite protokole: nadzorujte namestitev in delovanje programske opreme. Prav tako spremljajte nameščanje ostalih aplikacij.
  5. Redno posodabljajte: naredite načrt posodabljanja in onemogočite določene procese na vaših računalnikih.

Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem ANNI d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri ANNI d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem ANNI d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

MORDICOM d.o.o.

Šolska ulica 40, 5250 Solkan, Tel: 05 330 03 60
Skoraj nemogoče je preceniti vpliv rešitev za načrtovanje virov podjetja (ERP) v sodobnem poslovnem svetu. ERP sistemi so nadomestili nepovezane delovne tokove in nezdružljiva ... Več
Zlati partner

ŠPICA INTERNATIONAL d.o.o.

Pot k sejmišču 33, 1231 Ljubljana Črnuče, Tel: 01 568 08 00
Špica International je vodilni slovenski ponudnik informacijskih sistemov in rešitev za obvladovanje časa in prostora. Realnega prostora v realnem času! Njihove rešitve vključujejo ... Več
Zlati partner

AGENCIJA ODMEV

Gregorčičeva ulica 3, 1000 Ljubljana,
Zlati partner

GROWTHCOM d.o.o.

PE Ljubljana, Šmartinska cesta 152, 1000 Ljubljana, Tel: 051 313 192
Growthcom - vaš specialist za digitalni marketing Svoje 10-letne izkušnje s področja prodaje in digitalnega marketinga je z nami delil direktor podjetja, David Fabjan. V Growthcomu ... Več