Računalništvo, telefonija
15.12.2016 19:00

Deli z drugimi:

Share

Varnost na internetu je ključna varnost prihodnosti

Varnost na internetu je ključna varnost prihodnosti
Varnost na internetu je ključna varnost prihodnosti

Huawei se od nekdaj bori za internetno varnost, ki je pomembna za vsakega posameznika. Z večanjem števila uporabnikov pa ta postaja vse bolj kompleksna.


Varnost na internetu je ena ključnih dejavnikov splošne varnosti v prihodnosti. Tržišče raste z enormno hitrostjo in do leta 2025 bo potrebno poskrbeti za vsaj 100 milijard digitalnih povezav. Da bi zagotovili kibernetsko varnost je potrebno sodelovanje državnih organov, družb ter končnih uporabnikov.


Huawei prvi z integriranim varnostnim sistemom ABC

Huawei je v preteklih letih kot eden največjih multinacionalnih in informacijsko-komunikacijskih ponudnikov precej napora vložil v izboljšave obrambe uporabnikov in same družbe na področju kibernetske varnosti. Družba Huawei je bila prva, ki je implementirala popolnoma integriran kibernetski varnostni sistem, ki pokriva raziskave in razvoj prek spremljanja skrbnosti dobaviteljev, proizvodnje, logistike, lastnih ter tujih varnostnih testiranj ter uvajanja delovne sile. Moto družbe na področju kibernetske obrambe je ABC, kar pomeni »Assume nothing, belive no one, check everything« (ničesar ne predvidevaj, nikomur ne verjemi, vse preveri). Ta pristop spremlja celoten kibernetski varnostni proces od prvega do zadnjega koraka.


Kako zagotavljati visoko raven varnosti

Že več kot desetletje je Huaweijeva oprema ključni del večine mobilnih in fiksnih povezav v Veliki Britaniji. Kljub več milijard funtov vrednem poslu z BT-jem, največjim ponudnikom fiksnih storitev na otoku in sodelovanjem z operaterji O2, EE in Talktalk, je britanska zakonodaja Huaweiju otežila poslovanje. Kot razloge so navedli dostop do kritične infrastrukture v državi ter politična zgodovina Huaweijevega ustanovitelja Rena Zhengfeija. Zato je bil leta 2013 ustanovljen svet Huawei Cyber Security Evaluation Centre (HCSEC), ki vključuje predstavnike vlade, obveščevalnih agencij in Huaweija. Njihova naloga pa je nadzirali vrsto neodvisnih kakovostnih in varnostnih preverjanj katerih zadnji rezultati so pokazali, da Huawei predstavlja nizko varnostno tveganje za Veliko Britanijo.


Amerika onemogoča Huawei, Kitajska pa Microsoft

Drugačno zgodbo pa Huawei piše v Ameriki, zaradi česar je zadnje mesece močno povečal sodelovanje z Microsoftom. Kitajski protimonopolni regulator namreč istočasno preiskuje Microsoft, Huaweiju pa je bil v Združenih državah Amerike onemogočen dostop na trg telekomunikacijske opreme, ker bi lahko predstavljal grožnjo za kibernetsko vohunjenje.


To vsekakor ni dobro za posel. Giganta sta zato združila moči v želji, da razjasnita težave, ki jih predstavlja kibernetski kriminal. Namesto ocen in merjenj sta se usmerila v diskusijo o varnostnih tveganjih v razvoju, proizvodnji, distribuciji in vodenju distribucijske verige. Vse to pa je del širše iniciative, da se fokus premakne na debato o globalni kibernetski varnosti.


Vodič po varnostnem tveganju se nagiba k odprtemu trgu

Po paniki v Pekingu in Washingtonu v zvezi z grožnjami kibernetskega kriminala, ki naj bi jih predstavljali vodilni tehnološki družbi nasprotnih držav, sta družbi Huawei in Microsoft sklenili zavezništvo in skupaj ustvarili vodič, ki obravnava tematiko varnostnega tveganja pri proizvodnji in namestitvi visokotehnološke mrežne opreme. Vodič je bil izdan pod okriljem neprofitne organizacije EastWest Institute s sedežem v New Yorku, ki je pri pripravi dokumenta tesno sodelovalo s podjetjema. Zbirka ponuja pet načel, vodilno med njimi pa pravi, da je odprti trg tisto kar je najbolje za interese vseh in je ključ za nove inovacije.


Prijavi napako v članku

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem SIDERA d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri SIDERA d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem SIDERA d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

GS1 Slovenija

Dimičeva ulica 9, 1000 Ljubljana, Tel: +386 1 5898 320
GS1 Slovenija je neodvisna in nepridobitna organizacija na področju mednarodnih standardov GS1 za identifikacijo, zajem in elektronsko izmenjavo podatkov v Sloveniji. Ima preko ... Več
Srebrni partner

STROMBOLI d.o.o.

Cesta komandanta Staneta 4a, 1215 Medvode, Tel: 01 620 88 00
Revija Računalniške novice spada med najbolj uveljavljene medije s področja informacijskih tehnologij. Ponuja kakovostno vsebino za nizko ceno, namenjena pa je predvsem objavi novosti ... Več

ZwCAD SLOVENIA

Prečna 9b, 2000 Maribor, Tel: 02 471 12 40
ZwCAD Slovenia pod okriljem podjetja Birocom 2000 d.o.o. ponuja rešitve na področju CAD, CAD/CAM in CAE programske (in strojne) opreme. Več
Zlati partner

BONAJO d.o.o.

Industrijska cesta 9, 1290 Grosuplje, Tel: 040 514 750
Podjetje BONAJO d.o.o. uspešno posluje že od samega začetka. S skrbno izbrano veleprodajno mrežo partnerjev skrbijo za trženje in distribucijo televizorjev, mobilnih telefonov, ... Več