SAP z rešitvami za mala in srednja podjetja
V hotelu Mons je 24. marca potekala konferenca podjetja SAP Slovenija, ki je zbrani strokovni javnosti predstavil nove rešitve SAP za mala in srednje velika podjetja. Slušatelji so skupaj s predavatelji odgovarjali na aktualne poslovne izzive podjetij. Na konferenci so izvedeli, kako lahko napredna programska oprema pomaga podjetjem doseči kar največjo operativno učinkovitost in izkoriščanje virov ter v praksi zmanjšati stroške poslovanja. Za konkurenčnost na hitro rastočem trgu je najpomembnejša vrlina hitro, kakovostno in predvsem pravočasno prilagajanje spremembam, saj imajo navadno prav najbolj odzivna podjetja največji izkoristek tržnih priložnosti.
SAP s svojo več kot 30-letno tradicijo in kot vodilni svetovni ponudnik poslovne programske opreme v zadnjih letih vse bolj prepoznava potrebe malih in srednje velikih podjetij. Zato je SAP razvil lokalizirano rešitev na ključ – SAP Business All-in-One. Njen namen je olajšati malim in srednje velikim podjetjem pravočasno in pravilno odzivanje na vse izzive poslovnega okolja in trga, da bi dosegla kar največji uspeh. Napredna in izredno učinkovita poslovno-informacijska rešitev pokriva vse vidike poslovanja, dodatno pa skrbi tudi za poročanje ter skladnost s predpisi in standardi Evropske unije.
»V Sloveniji še vedno velja prepričanje, da SAP kot poslovno-informacijski sistem ni primeren za majhna in srednje velika podjetja. Pogoste očitke, da je preobsežen, preveč okoren, da ima grde vmesnike in da je predrag, v celoti odpravlja SAP Business All-in-One. Naši partnerji s svojimi implementacijami dokazujejo, da je platforma SAP zelo primerna in cenovno dosegljiva tudi za podjetja z zgolj petimi uporabniki. Ne nazadnje tri od štirih podjetij, ki uporabljajo rešitve SAP, sodijo v kategorijo majhnih in srednje velikih podjetij,« je povedal izvršni direktor SAP Slovenija in SAP Adriatic Simon Kaluža.
Prednosti rešitve SAP Business All-in-One, ki jo po svetu uporablja že več kot 75 tisoč podjetij, je predstavila vodja SAP Solution centra za regijo EMEA Nataša Rojec Spindler. Osredotočila se je na funkcije takojšnjega pregleda poslovanja, podpore odločitvam ter interakcije s kupci.
Informatika Vladimir Djurdjić in Raul Rodman iz družbe Actual I.T. sta predstavila v Sloveniji razvito rešitev Actual HITS Business. Gre za prvo slovensko certificirano ERP-rešitev v oblaku, s svojo modularno zgradbo pa nudi izjemno prilagodljivost poslovnim potrebam podjetij. Na voljo je v dveh poslovnih modelih – kot klasična rešitev, ki predvideva nakup licenc in letno vzdrževalnino, ali pa kot storitev najema poslovne programske opreme. Dodatna prednost je hitro uvajanje rešitve, saj od naročnika ne zahteva visoke začetne naložbe. Tako poslovnim uporabnikom ponuja razširljivo poslovno okolje, ki zmore rasti skupaj s podjetjem. Djurdjić je v svoji predstavitvi izpostavil, da ima rešitev okoli 80 odstotkov modulov že v celoti prednastavljenih za slovensko poslovno prakso, podjetja pa ostalo petino prilagodijo posebnostim v lastnem poslovanju. Actual HITS Business je namenjen podjetjem s področja trgovine, storitev in proizvodnje, hkrati pa je rešitev razširljiva s celotno paletno izdelkov družbe SAP.
Sledila je predstavitev najboljše prakse, in sicer projekta uvedbe na SAP Business All-in-One temelječe rešitve PROCESSI MyWay v podjetje Sensum d. o. o. Predstavniki obeh podjetij so prikazali načine, s katerimi so optimizirali in obvladali številne zahtevne poslovne procese s področij nabave, prodaje, podpore, proizvodnje ter projektnega dela. Tako so dokazali, da lahko rešitev SAP Business All-in-One streže tudi najbolj razvejanim poslovnim dejavnostim.
Avtenta.si je v svojem predavanju predstavila primernost rešitev SAP Business All-in-One tudi za večje in mednarodno usmerjene organizacije. Stane Bajuk in Valter Cvek sta na primeru Telekoma Slovenije dokazovala širino možnosti povezav informacijskih sistemov. Izzivi Telekoma Slovenije so namreč bili, kako kar se da učinkovito, zanesljivo, ter z minimalnim vložkom povezati hčerinska podjetja z matičnim.
Prijavi napako v članku