Računalniška grafika vse bližja realnosti

Pri računalniški grafiki se računalniki uporabljajo za sintetično izdelavo vidnih podob, pa tudi za integracijo ali spremembo iz realnega sveta vzorčenih vizualnih in prostorskih podatkov. Še pred časom je človeško oko lahko takoj opazilo razliko med realnim posnetkom in računalniško grafiko. Kmalu temu ne bo več tako. Računalniška grafika je namreč postala že tako izpopolnjena, da kmalu ne bo več mogoče ločiti med navideznim in resničnim.
Grafični računalniški oblikovalec Hayssam Keilany je dokazal, da lahko že z Microsoftovo knjižnico Directx 11 dosežemo dih jemajočo računalniško grafiko. Ta je lahko že tako realna, da bi težko rekli, da je le plod računalniškega oblikovanja. To je oblikovalec Hayssam Keilany dosegel še s pomočjo 3D grafičnega programa, grafične kartice AMD Radeon 5870 in zmogljivega Intelovega procesorja Core i7.
Čeprav gre za izjemno zahtevno grafiko, lahko grafična kartica AMD Radeon 5870 izriše do 60 sličic na sekundo. Še pred nekaj meseci bi za poganjanje tako zahtevne grafike potreboval več dni. Ker videoposnetek pove več kot tisoč slik, si na spletnem naslovu http://goo.gl/vejbe oglejte kreacijo grafičnega oblikovalca Hayssama Keilanya. Pa naj še kdo reče, da se računalniška grafika še ne more primerjati z realnimi videoposnetki.
Prijavi napako v članku