Računalniki Raspberry Pi gredo za med. Preverite, zakaj!
Verjetno ni potrebno preveč poudarjati, da so kompaktni a zmogljivi osebni računalniki Raspberry Pi še vedno zelo priljubljeni. Ti so namreč med nami pa so prisotni že kar osem let na njihovi osnovi pa je mogoče zgraditi zelo zanimive naprave. Podjetju je na ta račun do meseca marca uspelo prodati že več kot 30 milijonov miniaturnih računalnikov, v mesecu marcu pa je prodaja poskočila, saj je podjetje Raspberry Pi Foundation v zgolj enemu mesecu prodalo kar 640 tisoč miniaturnih osebnih računalnikov Raspberry Pi. Najuspešnejši mesec pa kljub temu še vedno ostaja prvi mesec prodaje po uradni najavi prvega računalniškega sistema Raspberry Pi 24. februarja že daljnega leta 2012.
Podjetje Raspberry Pi Foundation nenadno povpraševanje po miniaturnih zmogljivih osebnih računalniki Raspberry Pi seveda pripisuje nedavno uvedeni karanteni. Zaradi nje so mnogi ljudje širom sveta prisiljeni bodisi delati od doma bodisi so na čakanju, Raspberry Pi pa je več kot odločno orodje za učenje novih veščin. Poleg tega lahko na njegovi osnovi izdelamo številne uporabne naprave.
Eden najboljših podvigov z uporabo računalnika Raspberry Pi pa je nedvomno uspel kolumbijskemu inženirju Marcu Mascorru. Ta je namreč dokazal, da je mogoče tovrstni računalniški sistem uporabiti celo v navezi z medicinskim respiratorjem, kar bi nedvomno lahko s pridom uporabili v vseh državah in bolnišnicah, ki si drage medicinske opreme ne morejo privoščiti. Medtem ko lahko z osebnim računalnikom Raspberry Pi upravljamo respirator, je preostale sestavne dele medicinskega respiratorja mogoče kupiti v trgovinah, kjer prodajajo avtomobilske dele ali celo v trgovinah, ki so specializirane v vodnih inštalacijah. Vloga mikroračunalnika oziroma računalnika Raspberry Pi pa je v tem primeru določanje pretoka zraka, saj lahko odpre in zapre ventile, spremlja delovanje naprave in bolnikovo dihanje ter uravnava, koliko pomoči pri dihanju je treba uporabiti v kateri fazi.
Prijavi napako v članku