Plextor PX-712SA – DVD zapisovalnik s SerialATA vmesnikom
Trenutno najhitrejši Plextorjev DVD zapisovalnik PX-712A je dobil brata. Model Plextor PX-712SA poleg zapisovanja DVD+R medijev s kar 12-kratno hitrostjo nudi tudi možnost priklopa pogona preko serijskega SerialATA vmesnika. Novi S-ATA vmesnik najdemo na večini sodobnih matičnih plošč in pred starim P-ATA vmesnikom ponuja kar nekaj prednosti. Slednje se kažejo kot večja hitrost pretoka podatkov (do 150 MB/s), odpade potreba po premikanju skakačev za izbiro Master/Slave načina delovanja, na račun manjših in tanjših povezovalnih kablov pa je bistveno izboljšan tudi pretok zraka, zato se notranjost računalnika manj segreva. Enostavnejša je tudi sama namestitev izdelka.
V praksi enota posname poln DVD nosilec kapacitete 4,7 GB v dobrih šestih minutah. Zapisovanje DVD-R medijev se vrši pri hitrosti 8x, Plextor PX-712A deluje tudi s prepisljivimi mediji, oba standarda zapisa sta omejena na hitrost zapisovanja 4x. Branje DVD-jev se vrši pri hitrostih do 16x, enota obvlada tudi cedeje, kjer se obnaša kot CD-RW zapisovalnik lastnosti 48x/24x/48x. Hitrosti zapisovanja ne gredo na račun kvalitete, saj Plextor za svoje izdelke nudi dveletno splošno garancijo, za zanesljivost in brezhibnost zapisovanja skrbi cela kopica Plextorjevih patentiranih tehnologij kot so PoweRec, VariRec in druge. Z njihovo pomočjo zapisovalnik prilagodi hitrost zapisovanja kvaliteti vstavljenega medija ter zna nadaljevati zapisovanje ob morebitni prekinitvi toka podatkov. Pogon odlikuje tudi tiho delovanje.
Novi Plextor PX-712SA se ponaša še z nekaj unikatnimi lastnostmi, katerih konkurenca ne premore – npr. funkcijo GigaRec, s katero je mogoče na 99-minutni CD-R nosilec zapisati kar gigabajt podatkov ter funkcijo SecuRec, ki skrbi za zaščito zapisanih medijev z geslom (na medij zapeče poseben ključ). Enota tudi podpira format zapisa Mount Rainier, ki CD-RW medij spremeni v univerzalni medij za hrambo podatkov.
Zapisovalnik Plextor PX-712SA bo svojo prodajno pot začel v mesecu juniju.
Prijavi napako v članku