Novo znanje z udobja kavča
Bliskovit razvoj tehnologije
Vsakdanje življenje v 21. stoletju nas na vsakem koraku sooča s preprekami in izzivi – spreminjajo se zakonitosti znanosti, tradicija vlog v skupnosti, tehnologija in navsezadnje tudi znanje. Prišli smo do točke, ko formalna izobrazba ni več zagotovilo za zaposlitev, temveč se iščejo tudi kompetence, ki jih lahko pridobimo zgolj z izkušnjami in neformalnim učenjem. Delovno okolje se je praktično čez noč preselilo v različne oblačne rešitve in naenkrat smo ugotovili, da nam je marsikatera digitalna rešitev, ki smo se ji prej na vso moč izogibali, precej olajšala življenje.
Digitalno učenje
Pred leti, ko se je začel pojavljati termin oddaljenega izobraževanja in učenja, takemu načinu kot družba nismo posvečali prevelike pozornosti. Gospodarski razvoj, zahtevnost služb in uspešno usklajevanje družinskega življenja z obveznostmi pa nas je pripeljal do trenutka, ko smo začeli možnost oddaljenega izobraževanja zares ceniti. Občutek, ko se zvečer udobno namestite na svojem kavču in z nekaj kliki dostopate do neomejene zakladnice znanja, je neopisljiv. Življenje je zares dogodivščina učenja in pri Mojeznanje.si se tega zelo očitno tudi zavedajo. Tečaji, ki jih najdete na spletni strani www.mojeznanje.si so zbirka znanja, ki se nenehno dopolnjuje – vsak mesec za fiksno ceno dostopate do vseh tečajev v živo, na voljo imate vse posnetke predavanj in celo certificiranje pridobljenih kompetenc.
Primanjkovanje časa …
… je mnogokrat izgovor, ki smo ga navajeni vsi, saj je univerzalen in uporaben v vsaki situaciji. Vemo, da so urniki nočna mora kreativcev in sladke sanje vsakega deloholika, čemur so se pri Mojeznanje.si uspešno prilagodili – tečaji, ki so objavljeni na koledarju za izvedbo v živo, so na voljo tudi po koncu izvedbe. Na tak način si prihranimo obilo časa – predstavljajte si, da si po napornem dnevu zaželite ogleda tematike o odnosih. Koledar tečajev na Mojeznanje.si vam pove, da bo tečaj na sporedu ravno danes ob 18.00 uri, trajal pa bo dve uri. Za odločitev o tem, ali se boste tečaja udeležili ali ne, potrebujete natanko dve sekundi. Ker vam ura ne ustreza najbolj, saj imate do 19.00 še obveznosti, se odločite, da se boste tečaju pridružili kasneje, zamujeno pa si boste ogledali jutri, ko boste prejeli tudi posnetek do webinarja. Ja, tako zelo enostavno je. Paket, ki je trenutno na voljo na njihovi spletni strani, zajema 15 dni brezplačne uporabe in v tem času se lahko sami odločite, ali vam njihov način predajanja znanja odgovarja ali ne. Če ste nad portalom popolnoma navdušeni in želite postati njihov uporabnik, potem ne rabite storiti prav ničesar – portal lahko uporabljate neomejeno še naprej, račun pa boste prejeli po mailu. V primeru, da se za uporabo portala niste odločili, lahko naročnino brez težav prekinete kadarkoli v brezplačnem obdobju.
Webinarji so postali del vsakdana
Tečaji na Mojeznanje.si zajemajo spoznavanje z osnovnimi pojmi, nadaljevalne vsebine ter napredne webinarje za sladokusce. Bi se radi naučili uporabe Excela, pa ne veste, kje začeti? Si želite izpiliti poslovno nemščino? Kaj pa tečaj astrologije? Morebiti vas bolj privabljajo vsebine o vzgoji? Razmišljate o postavitvi lastne spletne strani? Vse to in še več najdete na Mojeznanje.si. Vprašanje je le še: KJE SE PRIJAVIM? (P.R.)
Poleg spletnega portala MojeZnanje.si, ki je edinstven v Sloveniji, v Housing-u nudijo tudi visoko strokovna IT izobraževanja vodilnih svetovnih IT podjetij. Pandemija je bila določen izziv, za katerega pa se je izkazalo, da so bili nanj pripravljeni. Direktor Gregor Jemec je povedal: »Ob napovedi izolacije smo bili v dveh urah pripravljeni in uspešno smo prestavili vse izobraževalne vsebine in izvedbe na splet. Na začetku so bili nekateri naročniki skeptični in zadržani, predvsem zaradi izvajanja zahtevnejših laboratorijskih vaj. Hitro se je izkazalo, da je spletna izvedba lahko enako uspešna in omogoča ustrezen prenos znanja. Kljub temu pa smo strankam ponudili tudi možnost, da se ob normalizaciji razmer lahko še dodatno vključijo v kasnejše izvedbe v učilnici, če bi potrebovali kakršno koli dodatno utrjevanje znanja ali opravljanje vaj. Nekatera podjetja so ravnala zelo pametno in ta čas izkoristila za pridobivanje novih znanj, saj je bilo zdaj več možnosti kot običajno. So pa bili tudi takšni, ki so obstali in čakali. Kriza je svojevrstna selekcija boljših podjetij od slabših in tudi na področju razvoja IT kadrov se je v tej epidemiji to znova izkazalo. Živimo v času, ko IT kadrov vse bolj in bolj primanjkuje in ti se izrazito selijo oz. odhajajo v delovna razmerja tja, kjer skrbijo tudi za neomejen dostop do znanja. Naš sistem »no limiIT training« pa omogoča ravno to. Številna podjetja so v času krize izkoristila ugodnejše ponudbe in pakete.«
Prijavi napako v članku