Nove zanimive igre za konzole: Park Beyond, Miasma Chronicles
Miasma Chronicles
Avtorji posrečene in izvirne postapokaliptične taktične igre Mutant Year Zero, v kateri so nastopale zmutirane govoreče živali, se vračajo s podobno igro, ki budi spomine na XCOM in Phoenix Point. V ne tako oddaljeni prihodnosti Ameriko razdeja kužna snov neznanega izvora in pošlje civilizacijo v kameno dobo s tehnološkimi prebliski. Naš lik, mladenič Elvis, se z robotskim pomagačem poda v divjino, da bi razrešil skrivnost, pri čemer mu je v veliko pomoč skrivnostna rokavica. Ta pride prav zlasti v poteznih bojih s številnimi človeškimi in robotskimi nasprotniki ter prikaznimi, v katerih se je treba pravilno postavljati in uporabljati orožja ter veščine. Zunaj spopadov pa raziskujemo divjino in razdejana mesta, nadgrajujemo like in spremljamo zgodbo.
Park Beyond
Ljudje še vedno obiskujejo zabaviščne parke in se ne zabavajo le v virtualnem svetu. Po svoje je torej ironično, da v določenih videoigrah, kot sta Rollercoaster Tycoon in Theme Park, gradimo prav zabaviščne parke. Najnovejši predstavnik te podzvrsti je Park Beyond, kjer postanemo vizionarski upravitelj sprva skromnega in nato vedno večjega zabavišča. Po eni strani je igra menedžerska simulacija, v kateri skrbimo za finančno plat parka, se trudimo, da bi bili obiskovalci zadovoljni, jemljemo posojila, jih odplačujemo in podobno. Toda še več zabave se skriva v tem, da sami razpostavljamo vlakce smrti, vrtiljake in podobno, ter tudi lastnoročno potegnemo njihove proge. Za nameček lahko oblikujemo tla, kar pomeni, da se lahko naš vlakec dobesedno smrtonosno spusti z gorskega vršaca do morske obale.
Aliens: Dark Descent
Nova igra v Alienovem univerzumu ne prinaša ničesar posebej nepričakovanega. Kot je že navada, prevzamemo nadzor nad skupino kolonialnih marincev, ki prispe na oddaljen planet, da bi zajezila naval ksenomorfov. Tem so se v vmesnem času pridružili še bojni operativci pogoltne korporacije Weyland-Yutani, marinci pa naletijo tudi na druga, morebiti še bolj grozljiva in nevarna bitja. No, morda tudi ne, kajti bolj morilske nakaze, kot so ksenomorfi, ni v vsem univerzumu. Že en sam je s svojo popadljivostjo, močjo in kislinsko krvjo velik zalogaj, kaj šele cele trume. Še dobro torej, da imamo pod nadzorom vojake z različnimi orožji in sposobnostmi, ki jih je treba voditi taktično in celo strateško, pametno premikati posameznike in ves odred, nastavljati pasti …
Crash Team Rumble – Deluxe Edition
Večigralskega dirkanja z risankastimi junaki smo navajeni, toda Crash Team Rumble namesto Mario Kartovega kalupa uporabi tistega, kjer se je vse skupaj začelo – skakalnega. Pomerita se dve ekipi, popolnjeni z znanimi liki iz Crashevega sveta, od samega Crasha prek Cortexa do Coco, Dingodila in številnih drugih. Vsak ima seveda svoje prednosti in slabosti. Cilj je s spretnim skakanjem in drugimi manevri nabrati več sadežev kot druga ekipa in jih prinesti na odmerjeno območje. Ampak seveda je tu veliko fint, med drugim ta, da je mogoče krasti sadje, ki so ga nasprotniki že nabrali, kar za sabo potegne potrebo po branjenju tega območja, za kar so nekateri liki bolj primerni kot drugi. Kaj pa, če nasprotnik sploh ni hotel krasti, marveč se je namenil predvsem pobirati? Zveni zabavno in tudi taktično. Edicija Deluxe vsebuje kozmetične predmete in odklenjeno dodatno vsebino prve in druge sezone.
Prijavi napako v članku