Računalništvo, telefonija
14.04.2017 11:34
Posodobljeno 8 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Na VMware konferenci je spregovoril tudi puščavski lisjak, Miran Stanovnik

Na VMware konferenci je spregovoril tudi puščavski lisjak, Miran Stanovnik
Na VMware konferenci je spregovoril tudi puščavski lisjak, Miran Stanovnik

Virtualizacija je ena najbolj učinkovitih načinov zmanjševanja IT stroškov, medtem pa povečuje učinkovitost in agilnost, ne le pri velikih podjetjih, ampak tudi pri manjših in srednje velikih podjetjih. Na VMware konferenci 2017, ki se je odvila včeraj na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani in ki jo je udeležilo več kot 200 obiskovalcev, so predstavili nove trende na tem področju. Organizatorji so namreč poskrbeli za zanimiva predavanja priznanih tujih in domačih strokovnjakov, ki so temeljila na primerih dobre poslovne prakse.

Po uvodnem nagovoru se je dogodek razdelil na dva tematska sklopa, vsakega v svoji konferenčni dvorani. Predavanja so začeli Iztok Sitar iz podjetja DellEMC, ki je predstavil hiper-konvergenčno infrastrukturo, ter Michal Lukas in Dragan Martinović iz podjetja Kaspersky, ki sta govorila o varnosti za virtualna okolja. Nadaljevala sta Dejan Grubić iz podjetja VMware, ki je predstavil koncept, arhitekturo in scenarije uporabe vodilne rešitve na področju Software-Defined Storaga, VMware vSAN, ter Igror Grčič iz podjetja HPE Aruba Networks, ki je govoril o inteligentnem robu mreže in simbiozi z virtualizacijo.

Po odmoru je sledilo zelo zanimivo in udarno predavanje Piotra Jablonskega, ki je predstavil rešitev VMware NSX, za katero verjame, da bo »revolucionalizirala« varnost sodobnega podatkovnega centra, hitrost implementacije sistemskih in mrežnih virov in integracijo z mnogimi ponudniki mreže in varnosti ter znatno optimizirala fizične mrežne vire v podatkovnem centru, tako kot je vSphere omogočil v segmentu strežnikov. Vzporedno z njim je v sosednji dvorani Aleš Simončič iz podjetja Lenovo predstavljal rešitve za programsko definirani podatkovni center.

Pred kosilom pa sta pred obiskovalce stopila še Mitja Robas iz podjetja NIL d.o.o. ter Jure Pančur iz podjetja Diss d.o.o. Prvi je obravnaval resnične izkušnje in ovire pri delu z rešitvijo VMware NSX SDN/NFV, kjer je predstavil različna orodja in komponente, ki so bile pri tem uporabljene, drugi pa je govoril o delovnem prostoru v VDI okolju.

Po zaključenem kosilu in nekoliko daljšem odmoru, sta se zvrstili še predavanji o rešitvi Workspace One, ki združuje upravljanje delovnih postaj, aplikacij, mobilnih telefonov in tablic ter pristop koorporativnim podatkom in virom ter rešitvi VMware vRealize Suite.

Pri prvem je predavatelj Dejan Grubić pokazal pogled na ta del IT-ja iz dveh zornih kotov – s strani sistemskih administratorjev in varnostnih inženirjev ter s strani končnih uporabnikov, še posebej nove generacije uporabnikov IT sistemov, ki želijo enako izkušnjo kot takrat, ko uporabljajo sodobne tehnologije v zasebnem času. Pri drugem predavanju pa je Marek Brazina iz podjetja VMware govoril o tem, da je skoraj vsak tretji oblak (privatni ali javni) upravljan, nadziran in avtomatiziran z VMware vRealize Suiteom, katerega sestavlja več komponent. Dejal je, da je največja prednost vRealize Suita v tem, da omogoča nadzor, upravljanje in avtomatizacijo na samo virtualnega, temveč tudi fizičnega okolja, baz podatkov in aplikacij. V svoji predstavitvi je prikazal zmožnosti rešitve vRealize Suite, s tem pa možnosti transformacije podatkovnega centra v Software Defined Data Center z vsemi funkcionalnostmi, ki jih imajo tudi največji ponudniki oblačnih rešitev.

Poseben gost ob zaključku prireditve

Vse zbrane, pa je ob koncu prireditve nagovoril še poseben gost, Miran Stanovnik, sicer večkratni udeleženec vzdržljivostne dirke Dakar. Spregovoril je o svojih izkušnjah in projektih s katerimi se ukvarja, še posebej pa je goste popeljal skozi vsa doživetja, ki jih je doživel pri prečkanju puščavskih sipin.

Kaj VMware omogoča uporabniku:

  • Zagon več različnih operacijskih sistemov in aplikacij na enem strežniku ali delovnih postajah.
  • Optimiziranje strojne opreme za pridobitev višje produktivnosti z manj strežniki.
  • Prihranitev 50 odstotkov ali več, na skupne stroške IT (stroški hlajenja, napajanja, fizičnega prostora).
  • Pospešitev in poenostavljeno upravljanje IT, vzdrževanje in uvajanje novih aplikacij.

Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

SRC d.o.o.

Tržaška cesta 116, 1000 Ljubljana, Tel: 01 600 70 00
So specialisti za poslovno informatiko. Dobavljajo, priklapljajo in povezujejo vašo računalniško opremo. Za vas konfigurirajo in integrirajo programsko opremo. Razvijajo informacijske ... Več

NGN MEDIA

Ulica 15. maja 10b, 6000 Koper/capodistria, Tel: 041 694 668
Ste na spletu? Če niste, ne obstajate. To je resnica digitalne dobe. Potrošniki iščejo najhitrejšo pot do izdelka ali storitve. Na vas je, da jim to omogočite, bodisi prek spletne ... Več

Koenergija d.o.o.

Ilichova 21, 2000 Maribor, Tel: 040 730 010
Večina se zaveda, da je vključitev neke oblike industrijske avtomatizacije v njihov proizvodni obrat ali podjetje koristna. Lahko zmanjša proizvodne stroške, poveča učinkovitost, ... Več

Mauco d.o.o.

Zalog 2, 6230 Postojna, Tel: 068 642 605
V poslovnem svetu diverzifikacija pomeni razvejanje poslovanja na druge kategorije izdelkov, panoge ali trge. Diverzifikacija je pogosto zaščitna mreža pred izpadom dela v posamezni ... Več